Povrch ciest je vlhký a mokrý, vodičov ohrozujú výtlky aj hmla | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Povrch ciest je vlhký a mokrý, vodičov ohrozujú výtlky aj hmla

Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.03.2013 09:39

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Podľa Slovenskej správy ciest (SSC) sú všetky cesty I., II. a III. triedy zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý.


Na cestách v horských oblastiach stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, miestami až do 5 cm. Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do 3 - 5 cm. Horské priechody Vyšehrad, Kremnické Bane, Homôlka, Soroška, Klenov, Príslop, Makov, Biela Hora, Javorník, Havran, Fačkov, Pusté Pole, Branisko, Pezinská Baba, Šútovce, Ďurďošík majú povrch vozoviek mokrý. Slovenská správa ciest upozorňuje vodičov, že horský priechod Veľké Pole je pre nákladnú dopravu nad 10 m uzavretý. Na horskom priechode Šturec hrozí nebezpečenstvo padania lavín.

Hmla s dohľadnosťou do 50 m je v okolí Stakčína a do 100 m je v okolí Čeboviec, Slovenských Kľačian, Giraltoviec, Bardejova, Lenartova, Pustého Poľa, Starej Ľubovne a Haligoviec. Vplyvom silného nárazového vetra a sneženia sa na ceste II/501 Rohožník - Plavecký Mikuláš vytvárajú snehové jazyky a záveje.

Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" pre nebezpečné výtlky. Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo.

Platí úplná uzávierka mosta pod sídliskom Žarec križujúceho železničnú trať a rieku Kysuca pre jeho havarijný stav. Predmetný úsek tvorí náhradnú trasu v prípade uzávierky tunela Horelica. Podľa pokynov PZ SR je doprava ADR (preprava nebezpečného nákladu) odklonená na cestu č. I/18 cez obec Makov. Uzávierka platí od 20. marca od 21:00 až do 31. decembra 00:00.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články