Za volantom opatrne, dávajte si pozor na hmlu | Topky.sk

Utorok, 16. júl 2019. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Za volantom opatrne, dávajte si pozor na hmlu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
27.02.2013 08:54

BRATISLAVA - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, informuje Slovenská správa ciest.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, na strednom Slovensku vlhký až mokrý. Na cestách nižších tried vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného, miestami zľadovateného snehu do 3 cm, výnimočne do 4 až 5 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem horských priechodov Huty, Hriňová, Zbojská, Chorepa, Besník, Grajnár, Súľová, Podspády a Herlianske Sedlo, ktoré majú povrch vozoviek pokrytý miestami vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu do 3

Pozor na hmlu so zníženou dohľadnosťou do 50 m v oblasti Sedla Besník a na rýchlostnej ceste R1 v úseku Budča - Banská Bystrica. Cesta III/51015 Hronovce - Malé Ludince je uzavretá pre vyliatie rieky Hron. Na horskom priechode Čertovica padajú menšie lavíny na vozovku.

Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" z dôvodu nebezpečných výtlkov. Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov, Herlianske Sedlo a Fačkov.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články