Košice zlikvidovali rómsku osadu v lokalite Nižné Kapustníky! | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Košice zlikvidovali rómsku osadu v lokalite Nižné Kapustníky!

Likvidácia rómskej osady
Likvidácia rómskej osady
Zdroj: SITA
30.10.2012 19:41

KOŠICE – Mesto vypratalo osadu v košickej lokalite Nižné Kapustníky. Ako v odpovedi na otázky uviedla hovorkyňa košického magistrátu Martina Urik Viktorínová, mesto konalo na základe oznámenia spoločnosti Tepláreň Košice (TEKO), že osoby, ktoré sa zdržujú v oblasti Nižné Kapustníky, poškodzujú teplovodné potrubia, ktoré zásobujú teplom celé mesto Košice a na základe záverov krízového štábu mesta pristúpilo k riešeniu situácie v zmysle platnej legislatívy.


„Keďže situácia mohla viesť až k výpadku dodávok tepla pre celé mesto a následne aj elektrickej energie a vody, zasadal krízový štáb mesta Košice a rozhodol o riešení v zmysle ochrany zdravého spôsobu života a životného prostredia,“ uviedla Viktorínová. Doložila, že na území sa zdržiavalo 156 ľudí, z toho 93 dospelých a 63 detí a po výzvach všetci lokalitu opustili.

Likvidácia rómskej osady
Zdroj: SITA

„Podľa našich informácií odišli do miesta svojho trvalého bydliska, ktoré je vo väčšine prípadov mimo územia mesta Košice. V lokalite sa zdržiavali štyri osoby, ktoré požiadali o poskytnutie núdzového ubytovania, ktoré sme im sprostredkovali v útulku Oáza – nádej pre nový život,“ informovala Viktorínová.

Likvidácia rómskej osady
Zdroj: SITA

Mesto Košice k riešeniu krízovej situácie pristúpilo na základe stanovísk košického regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý potvrdil, že územie je nezlučiteľné so zdravým bývaním a vývojom detí. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Košice potvrdilo, že lokalita je vysoko riziková pre vznik požiaru, pričom zásah hasičov by bol vzhľadom k ťažkej dostupnosti komplikovaný.

Likvidácia rómskej osady
Zdroj: SITA

Oblastné riaditeľstvo ŽSR potvrdilo, že v ochrannom pásme dráhy ŽSR sa pravidelne tieto osoby pohybujú a ohrozujú bezpečnosť prevádzky dráhy. Obvodný úrad životného prostredia potvrdil, že nakladanie s odpadmi v tejto lokalite je v rozpore so zákonom.


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články