Pondelok, 20. november 2017. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Kultúra

Labka najlepšieho priateľa

Kniha Môj pes, môj Guru

Kniha Môj pes, môj Guru

17.11.2017 09:00

Hovorí sa, že každý má v živote nejakého učiteľa. Niekoho, kto je mu inšpiráciou, ponaučením, aj pomocníkom. Väčšinou to býva človek, no sprievodcom života sa môže ľahko stať aj zviera. Svojím čistým prejavom a náklonnosťou práve pes zvykne byť oprávnene tým najlepším priateľom. viac »

Dojímavý príbeh o nenaplnenej láske

Kniha Mariška

23.10.2017 14:00

Písalo sa devätnáste storočie. Mladučká Mariška odišla z malého mesta na Považí do cudzieho sveta, aby sa z nej stala dospelá mladá dáma, ktorá sa vie o seba postarať. A odrazu sa Pešť a Viedeň stali mestami, kde žila, slúžila a snažila sa porozumieť všetkému, čo vôkol seba videla. viac »


Čo ho naučil dalajláma?

Čo ho naučil dalajláma?

21.10.2017 17:00

Dlho očakávaná kniha odborníka na religionistiku a prekladateľa Dalailamu Thuptena Jinpu ukazuje, ako súcit dokáže obohatiť náš život. Odvážne srdce je kniha, ktorá ukazuje cestu z utrpenia. Je to kľúč k pevnému zdraviu a efektívny spôsob, ako dosiahnuť naše ciele. V skutočnosti je súcit jedným z najdôležitejších tajomstiev šťastia. viac »


Bájky z ríše zvierat

Kniha Bájky z ríše

21.10.2017 09:00

Ako to bolo s tou žabou a vranou? Kto ukradol chobotnici jej krásu? A prečo sa mocný leopard bojí malého zajaca? Ozaj, a ako havran prinavrátil ľuďom slnko? viac »


V bratislavskej Savoy Gallery sa predstaví charizmatický chorvátsky umelec Matko Trebotić

V bratislavskej Savoy Gallery sa

20.10.2017 10:00

Dovoľujeme si Vás pozvať na výstavu jedného z najvýznamnejších chorvátskych umelcov Matka Trebotića (1935), ktorý od 25.októbra do 30.novembra predstaví v Savoy Gallery súbor svojich diel pod magickým názvom Svetlo a mystický priestor Stredomoria. viac »


Exotická kráska a hĺbavý muž

Kniha Hriešne pokušenie

19.10.2017 16:00

Po románe Hriešne fantázie prichádza finále obľúbenej ságy rodu Knightovcov v podobe strhujúceho príbehu odvážnej princeznej a záhadného Gabriela Knighta, predurčeného stať sa jej záchrancom. viac »


Šialené roky plné násilia a vrážd

Šialené roky plné násilia

19.10.2017 11:00

Veľkolepá kriminálna dráma s prvkami trileru Čierny rok – Vojna mafie rozpráva o vyvrcholení éry mečiarizmu v 90.rokoch. Strhujúco, pútavo, miestami drsne až brutálne. Ide o voľné pokračovanie bestselleru Čierna hra: Vláda mafie. viac »


Čo keby napísala príbeh aj o tebe?

Čo keby napísala príbeh

18.10.2017 13:00

Annabellin život bol vždy dokonalý alebo si to aspoň myslela. Až do chvíle, kým zistila, že je len hlavnou hrdinkou príbehu, ktorý o nej napísala spisovateľka Lucy Keatingová. Je tu novinka Doslova. viac »


Dojemný príbeh štyroch mladých žien

Kniha Apartmán

18.10.2017 11:30

Apartmán. Nový bestseller New York Times od svetovo obľúbenej Danielle Steelovej. Vzrušujúci a zároveň dojemný príbeh štyroch mladých žien, ktoré osud náhodou zvedie dohromady v kritických chvíľach ich života. viac »


Brutálne vraždy bývalých detských špiónov otrasú celou krajinou

Brutálne vraždy bývalých detských

17.10.2017 12:00

Katarína Holetzová novou knihou Svorka odhaľuje temné tajomstvá minulosti. viac »


MY LITLLE PONY už čoskoro na veľkom plátne

MY LITLLE PONY už

17.10.2017 09:00

Všetci fanúšikovia obľúbených poníkov sa dočkali! Už 19. októbra prichádza MY LITTLE PONY VO FILME do slovenských kín. Svoje hlasy postavičkám prepožičali mnohí známi herci a speváci - Kristína Turjanová, Bibiana Ondrejková, Andrea Karnasová, Lucia Hurajová, Mária Čírová, Barbora Švidraňová či Sveťo Malachovský. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?