Piatok, 1. júl 2016. Meniny má Diana, zajtra Berta.

Kultúrne podujatia

Skupina Lucie osobne uvedie v Karlových Varoch premiéru filmu o sebe

pred 10 hodinami

Slávnostnú premiéru celovečerného filmu Lucie: Príbeh jednej kapely uvedie na medzinárodnom Filmovom Festivale Karlove Vary priamo hlavná herečka. Lucie. Osobne a v kompletnej zostave. viac »

Osobným strážcom pôvabná žena? Lepšie než pupkatý chlap

Osobným strážcom pôvabná žena?

pred 13 hodinami

„Už ste niekedy počuli o „bodyguardoch v sukniach“? Nehovorí sa o nich často, ale existujú. Patria pod agentúry, ktoré si ich starostlivo vyberajú, vyhľadávajú a starajú sa o ich výcvik. Sú väčšinou krásne, pretože od pekných žien nikto nič nebezpečné neočakáva. A práve preto môžu byť nebezpečné. viac »


Sextovanie, trollovanie a nadávky

Sextovanie, trollovanie a nadávky

včera o 08:00

Po svete chodilo už veľa hulvátov, ľudí, čo dokážu pokaziť aj ten najkrajší deň. Ľudí, čo letia ako zmyslov zbavení, oblejú vás šálkou kávy, ktorú ste si práve chceli vychutnať, a nezastavia sa, aby sa vám ospravedlnili alebo, nebodaj, pomohli! viac »


Stala som sa prostitútkou

Stala som sa prostitútkou

včera o 23:00

„Jednoduchý, jasný a ľahko zapamätateľný.“ Tak zhodnotila názov svojej piatej knihy Lucia Sasková. Prostitútka. Autorka bestselleru Zlatokopka ponúka netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a najmä ryšavým vlasom. viac »


Krutá pravda: Cesta k jej srdcu vedie cez posteľ

Krutá pravda: Cesta k

29.06.2016 21:00

Netradičné a kontroverzné. Tak by sa dal nazvať názor, ktorým dnes zrúcame hneď niekoľko mýtov, ktorým ste doteraz pravdepodobne verili. Podľa najnovších zistení a z toho, čo sme v praxi opakovane videli, je lepšie najprv mať so ženou sex a až potom vzťah. Ešte pred tým, ako s ňou budete riešiť niečo viac, zistíte, či si rozumiete aj v tejto ... viac »


Manželstvo z rozumu. Bude fungovať?!

Manželstvo z rozumu. Bude

29.06.2016 20:00

Po románe Láska ako sen nám obľúbená autorka Mary Baloghová ponúka ďalší pútavý príbeh z úspešnej série o tých, čo prežili – o mužoch, ktorým priateľstvo a vzájomná podpora pomáhajú prekonávať duševné a fyzické traumy spôsobené vojnou. viac »


Láska po taliansky

Láska po taliansky

29.06.2016 17:00

Láska po taliansky je skutočný príbeh rodenej Američanky, ktorá odišla po štúdiu na stáž do Neapola...a talianske la dolce vita jej učarovalo natoľko, že si tam našla manžela a odvtedy tam žije aj s rodinkou v Ríme. „Vidieť Neapol a zomrieť,“ napísal Goethe. „Ja však nesúhlasím – uvidela som Neapol a začala som žiť!“ tvrdí sympatická Katherine. viac »


Z rozhovoru s Petrom Michalíkom o braku

Z rozhovoru s Petrom

29.06.2016 17:00

Z portfólia vydavateľov, ktorí boli na BRaKu – je v ňom niečo, čo ťa vyslovene upútalo a povedal si si, „takto by sa naozaj mala robiť kniha“? Mne osobne sa napríklad páčia „absyntovky“, ktoré považujem za veľmi vydarené aj po vizuálnej stránke, aj po obsahovej a vyslovene je za tým vidieť koncept, ktorý funguje. Hovorili sme (mimo záznamu, pozn. MM) ... viac »


Náš pán profesor

Náš pán profesor

29.06.2016 15:00

Zabúdanie patrí k nešvárom ľudského rodu. O to viac treba oceňovať autorov ako Marián Pauer, ktorí dokážu našu pamäť prebúdzať a pre najširšiu verejnosť znovu objavovať významné osobnosti našej kultúry. Najnovšie sa tak stalo v prípade jedinečnej a mimoriadne pôsobivej monografie Karol Plicka (Slovart 2016). viac »


Na sútoku

Na sútoku

29.06.2016 14:00

Piata loď Moniky Kompaníkovej spravila zo svojej autorky víťazku prestížnej literárnej súťaže a dodala jej menu lesk originálnej rozprávačky „silného príbehu, ktorý ťaží z napätia a očakávania čitateľov“. O Monike Kompaníkovej odvtedy vie aj širšia verejnosť, a nielen úzky okruh teoretikov, že dokáže dať románu „tvar svojimi vynikajúcimi pozorovacími ... viac »


Ako zmení Hitler malého chlapca?

Ako zmení Hitler malého

29.06.2016 07:00

Autor slávneho Chlapca v pásikavom pyžame už tretíkrát zvolil neľahkú tému: vojna očami dieťaťa. Ako ovplyvní vývin chlapca detstvo v prítomnosti Hitlera? viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.Seafight (Global Map)

Seafight (Global Map)

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.