Štvrtok, 29. september 2016. Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.

Kultúrne podujatia

Café Society

pred 17 hodinami

Najnovší, vtipný a častokrát aj dojímavý film Woodyho Allena Café Society berie diváka do plyšových hollywoodskych sídel, jagavých newyorských podnikov, priamo do centra škandálov, a tajomstiev najvyššej spoločnosti Hollywoodu a New Yorku 30-tych rokov minulého storočia. viac »

Je tu záver série Džínsový denník

Džínsový denník 6

včera o 11:00

Jej džínsové denníky sa stali u slovenských čitateľov fenoménom. Prvý diel vyšiel v roku 2007 a Zuzka Šulajová sa stala Objavom roka. viac »


Mŕtvola obžratá potkanmi

Mŕtvola obžratá potkanmi

26.09.2016 13:30

Mal som veľké sny o šťastí a o láske. Rozpadli sa mi ako domček z karát. Chcel som byť vzorný manžel a dobrý otec. Namiesto toho som skončil ako vrah. Moja rodina si myslí, že som si zabil ženu aj švagra. Prečo nestačí, keď poviem, že som nevinný? viac »


Diagnóza, ktorá v Čechách zabíja! Príde aj k nám?

Diagnóza, ktorá v Čechách

25.09.2016 19:00

Sám spisovateľ sa podobne ako hlavný hrdina v práci prezlieka do bieleho. Pracuje totiž ako mikrobiológ. Ako však hovorí, “nechcel by som zažiť to, čo on.” viac »


Je dobré „počúvať“ svoje brucho. Pomôže nám to zlepšiť naše zdravie!

Je dobré „počúvať“ svoje

25.09.2016 13:00

Vo vydavateľstve Noxi vychádza ďalšia zo série celosvetovo úspešných TED kníh s názvom Počúvaj svoje brucho. Tentokrát sa v nej profesor detského lekárstva a IT vied Rob Knight zameria na ľudský mikrobióm. Vychádza z pomeru ľudských buniek a počtu mikroorganizmov vo/na vašom tele a tvrdí, že z väčšej časti to vlastne nie ste vy. Zahĺbte sa do zaujímavých ... viac »


Na rakovinu prsníka ochorie asi každá deviata žena!

Na rakovinu prsníka ochorie

24.09.2016 19:00

Diagnóza rakoviny prsníka vykoľají každú ženu a vyvolá v nej pocity zúfalstva. Publikácia Rakovina prsníka podáva pomocnú ruku. viac »


Pozná výherné čísla z lotérie vďaka komunikácii s mŕtvymi?

Pozná výherné čísla z

24.09.2016 11:00

Táto otázka asi zaujíma mnohých. ConcettaBertoldi je médium, ktoré má spojenie s „druhou stranou“, s mŕtvymi a je taká slávna, že jej služby využíva aj britská kráľovská rodina, či mnohé celebrity, politici a ďalšie osobnosti. viac »


Samovražda? Tá nikdy nestojí za to!

Samovražda? Tá nikdy nestojí

23.09.2016 14:00

„Cody a Meg sú len fiktívne postavy, no napriek tomu mi vnukli myšlienku, či by sa Meg zabila, keby vedela, akú bolesť tým spôsobí priateľke a rodine,“ uvažuje Gayle Formanová. „Ktovie, či si v najčernejšej depresii vedela predstaviť, koľko ľudí trpko oľutuje jej rozhodnutie.“ viac »


Smutno-smiešne rozprávanie o živote

Smutno-smiešne rozprávanie o živote

23.09.2016 11:00

Písanie knihy vo forme denníka si od autora vyžaduje nielen schopnosť prispôsobiť jazyk, charakteristický pre určitú vekovú kategóriu, ale najmä empatiu. Autor sa musí vedieť vžiť do kože postavy, musí jej príbeh predostrieť tak, aby čitateľ ani na chvíľu nezapochyboval, že príbeh sa skutočne mohol stať. Musí byť autentický, nasýtený všetkými príchuťami ... viac »


Sú peniaze naozaj všetko?!

Kniha Peniaze sú všetko

22.09.2016 20:00

Peniaze nie sú všetko...ale neraz zakúsime na vlastnej koži, že v súčasnom svete práve peniaze podmieňujú všetky životné oblasti a bez nich je len veľmi ťažké žiť podľa vlastných predstáv. Presne to zažije aj Lucia, hlavná hrdinka knihy Peniaze sú všetko. viac »


Robte to, vďaka čomu má život zmysel

Kniha život je ľahký,

22.09.2016 13:00

Mladá Parížanka Diane sa po krátkom búrlivom vzťahu s Edwardom vracia do Paríža a pokúša sa naštartovať nielen svoj život, ale aj milovanú literárnu kaviareň Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.