Sobota, 22. október 2016. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Kultúrne podujatia

Kam miznú ľudia v pohorí Tribeč?

pred 19 hodinami

Nový mysteriózny triler Trhlina je založený na udalostiach, ktoré sa rozoberajú už niekoľko desaťročí. V pohorí Tribeč neďaleko Nitry vraj záhadne miznú ľudia. „Klasický bullshit, aj ku mne sa už táto povedačka kedysi dostala,“ tvrdí hlavný hrdina knihy. „Samozrejme som tomu neveril – v horách sa síce dá stratiť, ale určite nie na nevysokých kopčekoch ... viac »

Pomsta neznesiteľnému chlapovi

Pomsta neznesiteľnému chlapovi

pred 22 hodinami

Redaktorka ženského časopisu Macie Grahamová vždy napíše svoj príbeh. Tentoraz si brúsi zuby na istú verejne známu osobnosť, príťažlivého, ale konzervatívne zmýšľajúceho RossaMannona. Keď Mannon skritizuje v rozhlasovom vysielaní jeden z Maciných odvážnych článkov, tá neváha a kuje pomstu neznesiteľnému Texasanovi. viac »


S Josém Carrerasom príde do Bratislavy aj očarujúca sopranistka Rebeca Olvera

S Josém Carrerasom príde

včera o 08:30

So španielskym tenoristom Josém Carrerasom sa počas jeho bratislavského koncertu, ktorý sa bude konať 8. decembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, predstaví aj mexická sopranistka Rebeca Olvera. Operné hviezdy, ktoré bude sprevádzať orchester pod taktovkou Davida Giméneza, zavítajú do na Slovensko v rámci Carrerasovho turné A Life in Music. viac »


Krvavý príbeh, po ktorom budete mať zimomriavky

Kniha Sestra

včera o 18:00

Počuli ste už o Krvavých šenkoch? Len si to predstavte. Miesto, kde sa po minulé storočia odohrávali hrôzy. Kto tam asi žil? Vrahovia, číhajúci po tme na svoje obete? Bola to žena, navonok ako dáma, vnútri skazená ako samotný diabol? Alebo to bol muž, cez deň priateľský, v noci krvilačný? Bol jeden, či viacerí? viac »


Charlie Chaplin ožije v tanečnom divadle Ondreja Šotha

Maksym Sklyar ako Charlie

včera o 14:00

Prvou premiérou baletného súboru Štátneho divadla Košice v novej divadelnej sezóne bude nový projekt z autorskej dielne choreografa a režiséra Ondreja Šotha. V piatok 21. októbra o 19:00 vstúpi na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice legendárny Charlie Chaplin stvárnený v modernom tanečnom divadle. viac »


Všetko, čo potrebujete vybaviť pri narodení dieťaťa a veľa iného

Všetko, čo potrebujete vybaviť

včera o 13:00

Takýchto kníh nie je veľa. Mnohé sa venujú len určitej oblasti materstva a rodičovstva, niektoré idú len po povrchu, no táto novinka z pera skúsenej právničky, ktorá vie „v tom“ chodiť, je užitočnou príručkou, po ktorej siahnu všetci rodičia. Kniha totiž poradí, ako sa krok za krokom vysporiadať so všetkými papierovačkami, úradmi, lekármi a mnohým iným, ... viac »


Mŕtvym patria spomienky, živým láska!

Knižne

19.10.2016 19:00

Hlavným hrdinom knihy Ruleta života je Tomáš Dubovec. Myslel si, že on už ten svoj vysnený pokoj našiel. Bol úspešný, nič mu nechýbalo. Mal milovanú ženu a milujúce deti. Mal prácu, ktorá ho bavila a v ktorej bol úspešný. Mal dom, auto, chalupu, každý rok chodil s rodinou na dovolenku. Jednoducho, život ako v rozprávke. viac »


Dalajlama, šťastie a radosť

Knižne

19.10.2016 13:00

„Je tu sedem miliárd ľudských bytostí a nikto si neželá problémy a utrpenie, ale je tu množstvo problémov a utrpenia, väčšinou spôsobeného nami. Prečo?“ pýta sa v Knihe radosti dalajlama. „Niečo tu chýba. Ako jeden zo siedmich miliárd ľudí na tejto planéte som presvedčený, že každý je zodpovedný za to, aby vytvoril šťastnejší svet. Rozhodne sa potrebujeme ... viac »


Erasmus. Život naplno!

Erasmus. Život naplno!

18.10.2016 18:00

Prebdené noci, zahraničná láska, žiadne starosti a obavy o budúcnosť, to je Erasmus. Výnimočný program, na ktorom ‘teraz alebo nikdy‘ nie je len prázdna fráza. Na Erasme sa ľudia na nič nehrajú a riadia sa tým, že všetko, čo nie je zakázané, je povolené a ‘žiť pre moment‘ je mottom všetkých. viac »


Marika Gombitová sa vrátila!

Marika Gombitová sa vrátila!

18.10.2016 13:00

Marika odmalička vedela, že sa chce venovať hudbe. Po základnej škole si podala prihlášku na konzervatórium, no neprijali ju. Náhradným riešením bola strojnícka priemyslovka v Košiciach. Hudby sa však nevzdala. „Nebolo to ľahké. Študovala som strojníctvo a popri štúdiu som vystupovala so skupinou Profily,“ skonštatovala Marika. Milovala speváčku Janis ... viac »


Otvorte oči: Toto vám výživoví poradcovia nepovedia, pretože to nevedia!

Kniha Co vám výživový

17.10.2016 13:00

Po prečítaní tejto novinky budete mať o chudnutí a celkovom zdraví viac znalostí ako priemerný (český) výživový poradca. V predaji je zaujímavá publikácia, ktorá nesie príznačný názov Čo vám výživoví poradcovia nepovedia? viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Poker

Goodgame Poker

Baví ťa poker alebo si ho nikdy nehral, no chcel by si sa naučiť? Tak či onak, teraz máš jedinečnú príležitosť, keďže poker zadarmo od Goodgame ti umožní bezplatné hranie turnajov proti tisíckam hráčov z celého sveta.World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?