Streda, 13. december 2017. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Kultúra

Viete, kto je to knihovert? Možno aj vy máte doma jedného! A týmto ho na Vianoce môžete urobiť šťastným!

Kolekcia Som knihovert

Kolekcia Som knihovert

pred 21 hodinami

Introvert alebo knihovert? Kto sú vaši najbližší? Či je jeden alebo druhý, je tu vysoká pravdepodobnosť, že miluje knihy. Tie odjakživa patria k najobľúbenejším vianočným darčekom. Ten pocit, keď si pod stromčekom nájdete svoju obľúbenú knihu (alebo ešte lepšie knihy), je na nezaplatenie. Poďte teda spolu s nami zistiť, akými črtami sa vyznačuje knihovert. :) viac »

Klub náhradných dedičov

Klub náhradných dedičov

pred 23 hodinami

Pôvabná regentská romanca Neskrotný dedič vás zoberie do Klubu náhradných dedičov v Anglicku začiatkom 19.storočia. Pokračuje tak najnovšia séria obľúbenej autorky Elizabeth Michelsovej, od ktorej už vyšiel prvý diel Divoký dedič. viac »


Vianoce 2017 Filipa Tůmu a jeho hostí v Štátnom divadle Košice

Vianoce 2017 Filipa Tůmu

včera o 09:00

Predvianočný čas v Košiciach sa už niekoľko rokov spája aj s jedinečným vianočným koncertom populárneho slovenského speváka a herca Filipa Tůmu v Historickej budove Štátneho divadla Košice. Inak tomu nebude ani v tomto roku a nielen Košičania sa môžu v nedeľu 17. decembra o 19:00 tešiť na Vianoce 2017 Filipa Tůmu a jeho hostí. viac »


Naučte sa aj vy pravidlá a návyky najúspešnejších ľudí

Naučte sa aj vy

včera o 19:00

Tim Ferriss svojou kultovou knihou Štvorhodinový pracovný čas prekonal všetky očakávania, pokiaľ ide o ekonomické publikácie, a stal sa najpredávanejším autorom v mnohých krajinách. A teraz prináša stratégie, pravidlá a návyky miliardárov, ikon a najvýkonnejších osobností na svete. viac »


Máte doma osobu beznádejne zamilovanú do kníh? Darujte jej radosť v podobe knihy!

Máte doma osobu beznádejne

včera o 14:00

Osoba beznádejne zamilovaná do kníh, tzv. knihovert je typická tým, že pocity šťastia a dobrej nálady sa znásobujú množstvom (prečítaných) kníh. Viete si predstaviť lepší vianočný darček pre knihoverta ako je kniha (veľa kníh)? viac »


Veľkolepé vzkriesenie kvásku na Slovensku

Kniha Kvások

10.12.2017 19:00

Mnohí sa s kváskom stretli už v detstve, keď pomáhali piecť chlieb babke na dedine v pravej hlinenej peci. Iní si kvások spájajú s tradíciou jednoduchého ľudu na dedinách. Piecť sa dá aj zdravo tak, ako to robili staré mamy. Nielenže si chránite zdravie, ale doprajete si aj omnoho väčší pôžitok z jedla. viac »


Krvavý plán a nová obeť

Kniha Hra na smrť

09.12.2017 21:00

Tichý výkrik, Diabolské hry a Zmiznuté dievčatá. Fenomenálny úspech. Predalo sa z nich vyše milióna výtlačkov. Angela Marsonsová je tak jednou z najčítanejších autoriek kriminálnych románov súčasnosti a jej knihy sa dlhodobo držia na popredných priečkach medzinárodných rebríčkov bestsellerov. viac »


Multižánrový Hradišťan odohrá v Bratislave predvianočný koncert

Multižánrový Hradišťan odohrá v

09.12.2017 16:00

BRATISLAVA - Už takmer štyri desaťročia stojí na čele nezvyčajného hudobného zoskupenia Hradišťan tvorivá osobnosť a huslista Jiří Pavlica. Koncerty skupiny patria k nezabudnuteľným zážitkom plným prekrásnej hudby a pozitívnej energie. 18. decembra vystúpia v Bratislave. viac »


Vyriešia obludnú vraždu?

Kniha Stále vládne mráz

09.12.2017 09:00

Severská krimi séria Tom Stilton & Olivia Rönningová pokračuje štvrtou knihou. Už prvá vyvolala obrovskú pozornosť po celom svete a práva na vydanie kúpili dávno pred vydaním v dvadsiatich krajinách. viac »


Záhadné zmiznutie podnájomníčky!

Kniha Sama v búrke

08.12.2017 19:00

Laure sa skomplikuje život, keď bez stopy zmizne jej podnájomníčka Alica. Nikto netuší, čo sa mohlo stať. V čase príprav vlastnej svadby sa Laura rozhodne pátrať po stratenej žene. Postupne však zisťuje, že existujú otázky, na ktoré je lepšie nepoznať odpoveď. V hre je toho oveľa viac, ako si myslí. viac »


Websterovci vás nevystrašia, ale pobavia

Kniha Websterovci

08.12.2017 13:00

Ak sa bojíte pavúkov, po tejto knižke sa už nebudete. Najmä keď spoznáte rodinku Websterovcov. Tvorcovia populárneho večerníčku a kníh Mimi a Líza vytvorili nový animovaný seriál, ktorý sa ako prvý na Slovensku robí 3D technológiou. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Pirate Storm

Pirate Storm

Ujmi sa velenia lode a bojuj s príšerami, pirátmi a inou morskou pliagou.World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!