Utorok, 2. september 2014. Meniny má Linda, zajtra Belo.

Zaujímavosti

Odtajnený denník Slovákov bojujúcich v 1. svetovej vojne: Vytúžený chlieb s maslom za päť rokov!

pred 33 minútami

BRATISLAVA - Nemilosrdná poprava v Srbsku či 3 roky na Sibíri. Aj toto sú spomienky Slovákov bojujúcich v prvej svetovej vojne. Po 100 rokoch od vypuknutia 1. svetovej vojny je najlepší čas obhliadnuť sa a pripomenúť si osudy rodákov, ktorí na vlastnej koži pocítili autentické zážitky vojny. Stáli v prvej rade dramatického zápasu o podobu nového sveta. Toto sú ich príbehy. viac »

Skáču vám deti po hlave? Nedovoľte to!

Skáču vám deti po

pred 8 hodinami

Možno to poznáte – máte dôležitý telefonát, chcete si v pokoji prečítať knihu, práve varíte, a v tej chvíli vás začne „otravovať“ vaše dieťa. Väčšinou s nepodstatnými vecami, ktoré by počkali pár minút. Nedopusťte to! Dieťa sa nestane trpezlivým zo dňa na deň, preto ho to musíte naučiť. Učiť deti „počkať“ je súčasťou francúzskej éducation. Francúzi ... viac »


Veda rozhodla: najlepším syrom na pizzu je mozzarella

Veda rozhodla: najlepším syrom

pred 10 hodinami

BRATISLAVA - Veda vyriešila už mnoho záhad a najnovšie si posvietila na syry pre pizzu. Víťazom sa stáva....mozzarella! Výskum publikovaný v časopise Journal of Food Science sa snažil rozlúštiť hádanku, na ktorú mnoho ľudí hľadá odpoveď už celé roky. Štúdia sa zamerala hlavne na súhru syrov na pizzi keď je upečená. Vo videu vysvetľuje profesora Bryony ... viac »


Ako bojovať proti urieknutiu? Toto sú vyskúšané rady a tipy

Ako bojovať proti urieknutiu?

pred 11 hodinami

BRATISLAVA - Aj dnes často vidieť na kočíkoch malých detí červenú mašličku či inú drobnosť tejto farby, ktorá má bábätko ochrániť pred urieknutím. Mať „z očí“ však môžu mať aj dospelí ľudia, najmä tí citlivejší. Ak vás zvyknú z ničoho nič prepadnúť bolesti hlavy, závrat, únava či iná nepohoda, môže byť príčina práve v urieknutí. O čo vlastne ide a ako s týmto javom bojovať? viac »


Oplatí sa teraz kupovať ojazdené auto? Ak počkáte, ceny by mohli klesnúť

Ojazdené autá

pred 12 hodinami

BRATISLAVA – Prognóza hovorí, že v nasledujúcich rokoch by mali klesať ceny ojazdených áut. Dôvod? Kríza a postupné oživenie trhu. viac »


TOP tipy pre vašu domácnosť: Prekvapivo jednoduché nápady pretavené do skutočnosti

TOP tipy pre vašu
Foto

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Každého človeka v určitej životnej etape začnú trápiť rovnaké veci, ako všetkých ostatných. Väčšina sa týka toho, čo robíme denne, no nie sme schopní prísť na spôsob, ako to robiť efektívnejšie. Napríklad starostlivosť o domácnosť zahŕňa veľmi veľa činností, my máme pre Vás 10 tipov, ako si uľahčiť život prostredníctvom vychytávok tých šikovnejších. viac »


VIDEO: Pozrite si príbeh starého Ferrari, ktoré malo byť Lamborghini

Ferrari 308 GT4 Pininfarina

pred 13 hodinami

BRATISLAVA - Ferrari je pojem. História tejto značky je bohatá na desiatky exemplárov s horibilnými cenovkami. Sú aj lacnejšie. viac »


FOTOREPORTÁŽ Dovolenka pre odvážnych: Mali by ste na túto krásu odvahu?

FOTOREPORTÁŽ Dovolenka pre odvážnych:
Foto

pred 13 hodinami

TRIPOLIS - V tomto prenádhernom hoteli si na cestu posvietite sviečkou a telefonovať môžete iba zo svojej izby. Hotel Adrère Amellal na líbyjských hraniciach je postavený čisto z prírodných materiálov. Návštevníci tak môžu spoznať, ako sa v drsných púštnych podmienkach kedysi dávno žilo. Avšak nechýba ani tá trochu dnešného luxusu. viac »


Opatrovateľka zasvätila svoj život domácim miláčikom: Byt premenila na miesto plné lásky!

Opatrovateľka zasvätila svoj život
Foto

pred 14 hodinami

LIMA - Maria Torero, 45-ročná opatrovateľka z Peru, premenila svoj 8-izbový dvojpodlažný dom na mačací hospic. Momentálne sa Maria stará o 175 ťažko chorých mačiek s leukémiou. Každá mačacia dáma dostane okrem lásky a starostlivosti aj meno a oblečenie, ktoré má vystihovať jej osobnosť. viac »


V Číne pestujú geniálne tekvice: Ich tvary vás rozhodne dostanú!

V Číne pestujú geniálne

pred 14 hodinami

ČCHENG-TU - Ak si myslíte, že vás pri pohľade na zelené „sošky“ klame zrak a vidíte voskové figúrky, mýlite sa. Čínski farmári s podnikavým duchom sú dnes schopní vypestovať plodiny akéhokoľvek tvaru. viac »


VIDEO psa, ktorého by chcel každý: Pánovi pomáha s nákupmi!

VIDEO psa, ktorého by
Video

pred 15 hodinami

BRATISLAVA - Psa mnohí nenadarmo označujú za najlepšieho priateľa človeka. Je nezištný a vždy sa na vás teší, keď prídete domov z práce alebo zo školy. A keď vie ako, dokonca aj pomôže. Nasledujúce video je toho dôkazom. viac »


Najčítanejšie články
Online hry

pauzicka.sk

Riddle School 1

Riddle School 1

Podarí sa vám utiecť zo školy?Spiters Annihilation

Spiters Annihilation

Zničte tie malé potvory!