Predaj Playboy vily: 200 miliónov a jeden veľký háčik! | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Predaj Playboy vily: 200 miliónov a jeden veľký háčik!

Hugh Hefner
Hugh Hefner, Zdroj: SITA
12.01.2016 16:30

NEW YORK - Zakladateľ amerického magazínu Playboy Hugh Hefner chce zostať žiť vo svojej vile v Los Angeles až do konca svojho života, a to aj napriek faktu, že v pondelok ju ponúkol na predaj.


"Podmienkou predaja je to, že pán Hefner bude aj naďalej vo vile žiť a pracovať," uviedol hovorca spoločnosti Playboy Enterprises John Vlautin. Hefner chce za rezidenciu 200 miliónov dolárov (v prepočte približne 183,7 milióna eur), čo je jedna z najvyšších požadovaných cien za súkromné sídlo v USA.

Vila s rozlohou takmer 1900 metrov štvorcových má 29 miestností a nachádza sa na päťakrovom pozemku v štvrti Holmby Hills. Postavili ju v roku 1927 a Hefnerova spoločnosť Playboy Enterprises ju odkúpila v roku 1971 za 1,1 milióna dolárov, pričom Hefner v nej odvtedy žije. Na pozemku sa nachádzajú napríklad tenisový kurt, bazén a umelá jaskyňa, v ktorej Hefner často usporadúval večierky. Vila má aj licenciu na chov divých zvierat. 

Osemdesiatdeväťročný Hugh Hefner založil spomínaný magazín Playboy v roku 1953 v Chicagu. Na obálke prvého vydania, ktoré sa dostalo do predaja v decembri 1953, bola herečka Marilyn Monroe. Pre magazín neskôr pózovali aj Kim Basinger, Drew Barrymore, La Toya Jackson, Nancy Sinatra, Samantha Fox či Carnie Wilson. Svoje príspevky na jeho stránkach v minulosti zverejnili napríklad autori ako Ian Fleming, Vladimir Nabokov, Chuck Palahniuk alebo Haruki Murakami. Hefner je okrem toho aj politickým aktivistom a filantropom. 


Galéria

Hugh Hefner Holly Madison a Hugh Hugh Hefner Hugh Hefner

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články