Sobota, 21. apríl 2018. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

Reakcie na smrť Leopolda Haverla († 79): Smútok a bolesť... Bol to človek s veľkým Č!

Kolegovia spomínajú na Leopolda Haverla.
Kolegovia spomínajú na Leopolda Haverla.
05.02.2016 13:00

BRATISLAVA - Všetci smútia! V piatok nadránom z tohto sveta navždy odišiel herec Leopold Haverl. Topky.sk oslovili viacerých jeho kolegov. Tí sú zronení a nešetria slovami chvály na ľudskosť a herecké majstrovstvo Hafiho - ako ho všetci svorne nazývali.


Juraj Slezáček

Reakcie na smrť Leopolda

Je to veľmi smutné. Ja sám som veľmi chorý a ťažko sa mi rozpráva. Som zronený, bol to jeden z najobľúbenejších kolegov herecky aj ľudsky. Veľmi som smutný. Som v takom stave, že ani na pohreb asi nebudem môcť ísť. 

Marko Igonda

Reakcie na smrť Leopolda

Ježišmária, ja som s ním ešte v Aréne hral, v Hamletovi sme spolu hrali, to bol tiež poriadny kúsok rokov. Potom sme sa zopárkrát stretli pri nejakých inscenáciách, pri rozprávkach, no a posledne to boli tie Divoké kone. Hafiho som obdivoval, to bol skutočne človek s veľkým Č, ktorý bol obrovský majster a pre mňa to bol neskutočne vitálny človek, plný energie. Lebo keď si zoberiete, že po sedemdesiatke, čo ja som mal problém si pamätať texty a on fičal úplne v pohode, tak tohto sa dožiť, tak to je sen každého herca, aby ešte tá hlava fungovala v takom veku. Odchádza jeden z najväčších hercov na Slovensku, tak čo k tomu dodať. 

Diana Mórová

Reakcie na smrť Leopolda

Čože?! No my sme spolu hrali Skrotenie zlej ženy a ešte nedávno aj Bačovu ženu, kde mi dal ešte pusu. Vôbec neviem, čo teraz mám povedať. Úprimnú sústrasť manželke a celej rodine. Je to veľká strata. Jeden z veľkých mužov a hercov slovenského neba odišiel. Čo dodať? Budeme spomínať s tou najväčšou láskou.

Ivan Tuli Vojtek

Reakcie na smrť Leopolda

Ó Bože ani nehovorte. Hafinko môj, je to veľmi čerstvé. Môj sused v šatni v divadle, aj keď odišiel, bude tam stále prítomný, pre mňa určite. Odišla veľká herecká duša, bude na mňa dávať zhora pozor. Odišiel len obal, aj keď aj ten bude chýbať, nebude sa dať už totiž objať. Duša ale ostane a tá sa dá objať. Bude chýbať veľmi. Je to čerstvé, čo dodať...

Ivan Romančík

Reakcie na smrť Leopolda

My sme boli veľmi dobrí kamaráti. Všade sme spolu chodili. Hoci sme v seriáli hrali nepriateľov, veľmi sme si rozumeli. On mi vždy vravel, ako sa kamarátil s mojím otcom, a aj mi ho nahrádzal. Bol to skvelý človek. Nesmierne som si ho vážil. Je to nečakané. Do plaču mi je...

Maroš Kramár

Maroš Kramár

Fúha, to som netušil. (ticho) Na nášho Hafinka budem spomínať len v dobrom. Bol to vynikajúci herec a dobrý človek. Mal som ho veľmi rád. Som hrdý, že som ho poznal. Asi toľko, čo dodať.

Ján Koleník

Reakcie na smrť Leopolda

Je mi to veľmi ľúto, Hafi. Hrali sme spolu veľakrát a som mu vďačný, že to tak mohlo byť. Obdivoval som ho a budem. Môj najobľúbenejší herec a kolega. Kiež by sme mohli byť tak dobrí ako všetci takíto páni herci. Česť jeho pamiatke.

Monika Šagátová

Reakcie na smrť Leopolda

Veľmi ma zasiahol odchod pána Haverla. Bolo mi cťou stáť s ním pred kamerami. Som za to vďačná. Dovoľte mi vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a rodine. 

Jozef Vajda

Reakcie na smrť Leopolda

Ježišmária, čože? To kedy? Donedávna som s ním ešte hral. Pardon. (zronený zložil telefón)

Eva Pavlíková na sociálnej sieti

Reakcie na smrť Leopolda

Práve som sa dozvedela, že zomrel Leopold Haverl. Veľmi smutná som. Hafinko náš drahý, zobral si si do neba kopec človečiny a veľké herecké majstrovstvo. Tvoj Boh v Adamovi Šangalovi a Grék Zorba navždy zostanú v pamäti a srdciach našich divákov v Nitre. Mala som to šťastie s Tebou stáť na javisku a vidieť Ťa v akcii, rozprávať sa s Tebou v zákulisí... Pre mňa si bol veľký Človek a veľký Herec, navždy zostaneš v mojom srdci. Vďaka za tú krátku zemskú chvíľku Tvojho bytia, veľká brázda tu po Tebe zostane. 

Barbora Švidraňová na sociálnej sieti 

Barbora Švidraňová

Och, nie... To je veľmi smutná správa! Bolo mi cťou s vami stáť na javisku, Maestro. Odpočívajte v pokoji.  


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Topky.sk, Dušan Kittler, Tv Markíza, Tv Joj, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články