Pondelok, 23. apríl 2018. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Tajomstvo sobotnej noci u Rašiho: Záhadný telefonát zaskočil Pašku, potom to prišlo!

18.11.2014 14:14

KOŠICE – Predseda parlamentu Pavol Paška všetkých prítomných počas volebnej noci v štábe primátora Richarda Rašiho šokoval. Oznámil, že končí ako vrcholový politik. No predchádzali tomu záhadné telefonáty počas volebnej noci u Rašiho. Paška sa dovtedy pomerne dobre bavil, no po tomto telefonáte zostal zaskočený.


V istom košickom biznis centre, kde čakal na výsledok Richard Raši aj s priateľmi, panovala od uzavretia volebných miestnosti pokojná a veselá atmosféra. Mnohí boli presvedčení, že Raši svoj post obháji a tak miesto nervózneho sledovania stránok štatistického úradu, sledovali zápas našej futbalovej reprezentácie s Macedónskom.

Tajomstvo sobotnej noci u

Rašiho prišli podporiť aj ministri, konkrétne životného prostredia Peter Žiga, minister vnútra Róbert Kaliňák aj nový minister zdravotníctva Viliam Čislák. Predseda parlamentu Paška sa aj s manželkou Janou zdržiaval väčšinou v miestnosti, kde novinári nechodili a často telefonoval. Mobily pri ušiach však mali i ďalší členovia štábu a pozvaní hostia.

Tajomstvo sobotnej noci u

Môžeme si len domýšľať s kým a prečo toľko telefonovali. Telefonovali pritom aj Kaliňák s Rašim. Vyzeralo to, akokeby Paška nebol pripravený ohlásiť odchod o jednej v noci. Dovtedy sa totiž dobre bavil. Potom predstúpil pred verejnosť a oznámil šokujúcu správu, že končí.

Tajomstvo sobotnej noci u

Okolo 1 hodiny nadránom oznámil svoju porážku pravicový kandidát na primátora Rudolf Bauer a asi o pol hodinu nato, vyhlásil minister Žiga volebné víťazstvo v Košiciach pre Richarda Rašiho. Najväčším prekvapením však bolo, že po vyhlásenom víťazstve Richarda Rašiho, prítomný predseda parlamentu Pavol Paška oznámil svoje odstúpenie z pozície predsedu parlamentu.

Tajomstvo sobotnej noci u

„Už mám dosť. Nikto mi nebude rozvracať rodinu. Preto je tu so mnou aj moja manželka. Oznamujem, že napriek víťazstvu vo voľbách odstúpim z pozície predsedu Národnej rady SR, lebo chcem, aby Slovensko fungovalo ako normálna krajina. Aby politiku nerobilo zopár anarchistov na uliciach, ale aby ju robili ľudia ako Richard Raši bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú a z akej politickej strany sú. Tí, ktorí dostali legitímny mandát vo voľbách. Budúci týždeň oznámim všetky detaily," povedal Paška.

Tajomstvo sobotnej noci u

Ihneď po tomto ohlásení, odišiel aj s manželkou Janou do vedľajšej miestnosti, a požiadal ochrankára, aby k nemu žiadneho novinára nepúšťal. Bolo však jasné, že toto jeho rozhodnutie sa nerodilo ľahko.

Tajomstvo sobotnej noci u

Paškov nástupca možno Maďarič

Paška po odstúpení vyhlásil, že detailnejšie sa k svojmu odstúpeniu vyjadrí neskôr. Doteraz však tak nespravil. Paška zároveň oznámil, že sa vzdá poslaneckého mandátu.

Tajomstvo sobotnej noci u

Užšie vedenie Smeru-SD bude dnes podľa podpredsedu strany Mareka Maďariča rokovať a rozhodovať o novom predsedovi parlamentu. „Vedenie bude o tom rokovať, neviem predpovedať, či rozhodnutie dnes padne. Času nie je veľa. Rozhodnutie bude dnes, alebo zajtra,“ povedal novinárom Maďarič.

Tajomstvo sobotnej noci u

Odmietol sa však vyjadriť k informáciám, že na kreslo šéfa NR SR zasadne on. „Keďže si myslím, že tieto veci musia byť predebatované vo vedení, nepovažujem za korektné komentovať takúto otázku,“ dodal. Podľa informácií agentúry SITA Maďaričove meno je v Smere-SD najviac skloňované. Ten už totiž raz kandidátom na túto pozíciu bol, vedenie strany sa však napokon rozhodlo pre Pavla Pašku.

Podľa Fica by mal Paška zjednocovať ľudí v strane. Fico tvrdí, že ako premiér nemá čas na riadenie strany a pravidelné stretávanie sa so štruktúrami strany. "Pavol Paška je podpredsedom strany zodpovedným za politické otázky. Chcem od neho, aby sa tejto práci venoval profesionálne, čiže bude súčasťou aparátu Smeru-SD, bude profesionálne riadiť niektoré úseky, a tak ako perfektne zvládal integráciu ľavice, očakávam od neho, že nahradí môj nedostatok času vo vzťahu k štruktúram," vyhlásil.

Takto to vyzeralo počas volebnej noci v štábe Richarda Rašiho

Tajomstvo sobotnej noci u

Tajomstvo sobotnej noci u

Tajomstvo sobotnej noci u

Tajomstvo sobotnej noci u

Tajomstvo sobotnej noci u

Tajomstvo sobotnej noci u


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, topky
FOTO: Topky

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články