Volebný servis– voľby 2016 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Volebný servis – všetko o voľbách 2016

Voľby 2016: Nevidiaci a inak zdravotne postihnutí môžu voliť so sprievodnou osobou

Ilustračné foto

Ilustračné foto

04.03.2016 11:14

BRATISLAVA – Zdravotne postihnutého voliča môže počas hlasovania vo voľbách sprevádzať ďalšia osoba. Ide napríklad o nevidiaceho či inak zdravotne postihnutého človeka, ktorý si sám nedokáže upraviť hlasovací lístok. viac »

Voľby 2016: Chcete ísť voliť mimo svojho domova? Dnes máte poslednú možnosť na vybavenie preukazu

Voľby 2016: Chcete ísť

04.03.2016 10:38

BRATISLAVA - Voliči, ktorí, chcú hlasovať v sobotňajších parlamentných voľbách, ale nebudú v tom čase doma, majú posledný deň na vybavenie hlasovacieho preukazu. Môžu to urobiť osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby. Hlasovací preukaz vydáva obec. Záujemcovia si ho musia stihnúť vybaviť v stránkových hodinách obecného úradu v mieste ich trvalého bydliska. viac »


Chcete hlasovať mimo svojho bydliska? Voličský preukaz sa dá osobne vybaviť do piatku

Chcete hlasovať mimo svojho

01.03.2016 15:42

BRATISLAVA - Rozhodnúť o obsadení 150 poslaneckých kresiel Národnej rady SR na najbližšie štyri roky môže v sobotu 5. marca každý občan SR starší ako 18 rokov v mieste svojho bydliska, ale aj mimo neho. viac »


Prvé priebežné neoficiálne výsledky by mohli byť známe už 40 minút po uzatvorení volebných miestností

Na snímke predsedníčka Štatistického

01.03.2016 12:30

BRATISLAVA - Prvé priebežné neoficiálne výsledky parlamentných volieb by mohli byť známe približne 40 minút po uzatvorení volebných miestností. Uviedla to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predsedníčka Štatistického úradu (ŠÚ) SR Ľudmila Benkovičová. Štatistici budú priebežné výsledky zverejňovať na stránke www.volbysr.sk. Definitívne výsledky ... viac »


Voliť môžete aj v prípade, že sa chystáte na Svetový pohár do Jasnej: Vybavte si voličské preukazy

Komunálne voľby 2014 v

29.02.2016 14:08

DEMÄNOVSKÁ DOLINA - Návštevníci Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v Jasnej môžu v sobotu 5. marca voliť do Národnej rady SR v najbližšej volebnej miestnosti - v Demänovskej Doline. Využiť môžu aj ktorýkoľvek z 32 volebných okrskov v Liptovskom Mikuláši. Vybaviť si však musia voličské preukazy. viac »


Do volieb sa zapoja aj mnohí Slováci žijúci v Česku: Hlasovať budú osobne alebo poštou

Komunálne voľby 2014 v

29.02.2016 12:30

BRATISLAVA/PRAHA - V sobotňajších (5.3.) parlamentných voľbách v SR bude hlasovať nadpriemerné množstvo zahraničných voličov - a to zo slovenskej komunity v Česku. Niektorí z nich odcestujú na Slovensko, aby osobne odovzdali svoj hlas, ďalší odvolia poštou, informoval dnes Český rozhlas (ČRo). viac »


Voliči, pozor! Na vybavenie hlasovacieho preukazu zostáva už len pár dní

Voliči, pozor! Na vybavenie

29.02.2016 09:54

BRATISLAVA - Občania, ktorí sa chcú zúčastniť na parlamentných voľbách v sobotu 5. marca, ale v čase ich konania nebudú v mieste svojho trvalého bydliska, potrebujú hlasovací preukaz. Na jeho vybavenie majú voliči čas už iba pár dní. Posledný možný termín je 4. marec v úradných hodinách obce. viac »


Plánujete ísť voliť: Prinášame vám všetky dôležité informácie, ktoré musíte vedieť

Plánujete ísť voliť: Prinášame

25.02.2016 13:00

BRATISLAVA - Už budúci víkend budete môcť aj vy rozhodnúť o budúcom smerovaní Slovenska. V sobotu si budeme voliť zástupcov do parlamentu na najbližšie štyri roky a preto nielen pre prvovoličov prinášame kompletný volebný servis. Pozrite si, čo je potrebné vedieť pred vstupom do volebnej miestnosti. viac »


Hlasovací preukaz sa dá vybaviť aj cez aplikáciu volby.digital: Zostávajú už len 4 dni!

Hlasovací preukaz sa dá

10.02.2016 14:05

BRATISLAVA - Hlasovací preukaz, ktorý umožní voličovi hlasovať v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku, sa dá vybaviť aj cez aplikáciu volby.digital. Dosiaľ túto možnosť využilo 2000 ľudí, počet žiadateľov rastie. Čas majú už len štyri dni, teda do 15. februára. Informoval o tom dnes Ján Hargaš z iniciatívy Slovensko.Digital. viac »


Volebný servis pre Slovákov v zahraničí: Tisícky ľudí môžu ovplyvniť výsledky, musia spraviť iba toto

Volebný servis pre Slovákov
Foto

08.12.2015 06:00

BRATISLAVA - Slováci žijúci v zahraničí, pozor. Odvoliť v marcových parlamentných voľbách nie je tak ťažké, ako sa zdá. V zahraničí žije niekoľko stoviek tisíc Slovákov. Keby sa aspoň polovica z tohto počtu odhodlala k voľbám, mohlo by to výsledky do veľkej miery ovplyvniť. viac »


Najčítanejšie články