Cyprus plánuje legalizáciu kasín | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Cyprus plánuje legalizáciu kasín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
01.04.2013 19:15

NIKÓZIA – Cyprus plánuje sériu opatrení na podporu hospodárskeho rastu. Plán, o ktorom informoval v pondelok prezident Nicos Anastasiades na neformálnom zasadnutí vlády, počíta s odpustením daní pre firmy, ktoré v krajine spätne investujú svoje zisky.


Prilákať turistov na juh krajiny má otvorenie kasín, ktoré v súčasnosti pôsobia iba v severnej tureckej časti ostrova. Prezident tiež navrhuje zmierniť podmienky pri splácaní úverov. Dvanásťbodový plán by mal dostať vládny kabinet na prerokovanie do 15 dní.

Cyprus sa minulý týždeň dohodol s medzinárodnými veriteľmi na podmienkach finančnej pomoci s cieľom odvrátiť hroziaci kolaps tamojších bánk. Úverové ústavy na Cypre spravujú vklady v celkovom objeme zhruba 68 mld. eur. Predimenzovaný bankový systém láka zahraničných klientov, najmä z Ruska.

Výmenou za úverový program v objeme 10 mld. eur musí krajina zatvoriť svoju druhú najväčšiu banku a zaviesť mimoriadnu daň z bankových vkladov nad 100 tis. eur. Prísne podmienky úverovej dohody oklieštia tamojší bankový sektor a krajine hrozí ďalší prehĺbenie poklesu ekonomiky a rast nezamestnanosti.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články