Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Susan Boyle: Víťazstvo jej vyfúkli tanečníci

Britská spevácka senzácia Susan Boyle
Britská spevácka senzácia Susan Boyle
31.05.2009 21:00

LONDÝN - Britská spevácka senzácia Susan Boyle v sobotu prekvapivo nezvíťazila vo finále súťaže Britain's Got Talent. Prvenstvo jej "vyfúkla" tanečná skupina Diversity.


Jej posledné súťažné spevácke vystúpenie si vyslúžilo priazeň publika i rešpekt poroty. Štyridsaťosemročná Boyle druhé miesto prijala so slovami "vyhral ten najlepší" a tanečníkom zaželala všetko najlepšie. Desaťčlenná skupina tak vystúpi na tohtoročnej Royal Variety Show pred kráľovskou rodinou a získa 100 000 libier (v prepočte takmer 114 000 eur).

Počas ostatných dvoch mesiacov sa neohrabane pôsobiaca žena z malého škótskeho mestečka stala hviezdou vďaka hlasu, ktorý by bol podľa mnohých hodný i Broadwaya. Videozáznam z jej interpretácie skladby I Dreamed a Dream z muzikálu Bedári si na internetovej stránke YouTube pozrelo viac ako 100 miliónov ľudí. K jej fanúšikom sa pridala dokonca herečka Demi Moore, ale aj rocker Jon Bon Jovi. Známy cynický porotca Simon Cowell sa na jej adresu vyjadril, že je to najväčší fenomén, aký kedy videl v talentových šou. Ďalším cieľom Boyle je podľa jej slov nahrať vlastný album.

Susan Boyle, najmladšia z deviatich detí, vyrástla v škótskom Blackburne – asi 32 kilometrov západne od Edinburghu. Ako dieťa mala ťažkosti s učením a bola terčom posmechu ostatných detí. Ako dospelá si ťažko hľadala prácu, no pravidelne vystupovala v miestnom karaoke a spievala v kostolnom zbore. V rozhovore pre Associated Press minulý mesiac povedala, že k prihláseniu do súťaže ju inšpirovala smrť matky. "Chcela som jej ukázať, že so svojím životom dokážem niečo urobiť,“ vysvetlila Boyle.

Počuli ste horúce „pikošky“ o osobnostiach či udalostiach nášho šoubiznisu? Podeľte sa s nami o ne! Posielajte SMS a MMS na 0910 177 023 alebo nám napíšte e-mail na tipy@topky.sk!

Vystúpenie Susan BoyleVíťazi show - neuveriteľná tanečná skupina Diversity


Galéria

Tanečná skupina Diversity Tanečná skupina Diversity Susan Boyle Susan Boyle Susan Boyle

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: free.sk;
VIDEO: free.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články