Piatok12. apríl 2024, meniny má Estera, zajtra Aleš

Zomrel český divadelný a filmový herec: Jeho hlas mohli diváci počuť aj vo Vinnetouovi

(Zdroj: Getty Images)

PRAHA - Vo veku 87 rokov zomrel v piatok český divadelný a filmový herec Karel Hábl. O jeho úmrtí informovalo na sociálnej sieti Facebook Divadlo Radka Brzobohatého, kde hral v predstavení Prelet nad kukučím hniezdom, informuje správa portálu iDnes.cz.

"Karel, ďakujeme za všetko! Za tvoju poctivú prácu, skvelý zmysel pre humor a nekonečné množstvo energie, ktorá vyprchala tak rýchlo a nečakane," uvádza sa na stránke divadla na Facebooku. Hábl okrem iných účinkoval v snímkach Amadeus, Fešák Hubert či Pan Tau. Jeho hlas mohli diváci počuť napríklad vo Vinnetouovi.

archívne video

Bývala detská hviezda Katarína Zatovičová: Ako som sa vyrovnala so smrťou dieťaťa! (Zdroj: RTVS)

Rodák z Pelhřimova po ukončení pražskej Divadelnej fakulty Akadémie múzických umení (DAMU) v roku 1963 nastúpil do Mestského divadla v Pardubiciach. V rokoch 1965 až 1968 bol členom pražského divadielka Maringotka a od roku 1968 bol dlhoročným členom Hudobného divadla v Karlíne.

Popri Divadle Radka Brzobohatého aktuálne účinkoval aj v ústeckom divadle v muzikáli Noc na Karlštejne, kde hral rolu Arnošta z Pardubíc, píše iDnes.cz. Od začiatku 60. rokov bol Hábl obsadzovaný aj do filmov, kde stvárnil množstvo väčšinou menších rolí. Uplatnil sa tiež v rozhlase a dabingu.

Viac o téme: SmrťVinnetouHerecKarel Hábl
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu