°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

FOTO Sestrička šokovala korona-pacientov: Tým, čo mala pod plášťom... ale keď ju uvidíte v civile!

Zdroj: Instagram/newstularu
pred 22 hodinami

TULA - Na mužskom oddelení v nemocnici v ruskej Tule komplikujú prácu zdravotníkom jarné horúčavy. Jedna zo zdravotných sestier si s týmto problémom poradila veľmi svojsky. Medzi pacientov totiž vyrazila vo vlastnej verzii ochranného oblečenia. Nadriadení ho skritizovali, no pacientom sa mimoriadne páči.


Na Instagrame bola zverejnená fotka zdravotnej sestry menom Nadia, ktorá zvládala službu v rozpálenej Regionálnej nemocnici naozaj veľmi svojsky. Na mužské oddelenie dorazila skontrolovať stav pacientov infikovaných koronavírusom v priesvitnom ochrannom plášti, pod ktorým mala iba spodnú bielizeň. Nikoho asi neprekvapuje, že pacienti sa vôbec nesťažovali, zato vedenie nemocnice sa rozhodlo svoju zamestnankyňu disciplinárne potrestať za "nesúlad s požiadavkami na lekárske oblečenie". 

FOTO Sestrička šokovala korona-pacientov:
Zdroj: Instagram/newstularu

Nadia sa hájila tým, že jej bolo veľmi horúco. Navyše si vraj vôbec neuvedomovala, že plášť je až taký priehľadný. Spočiatku dokonca hovorila o tom, že nemala na sebe bežnú spodnú bielizeň, ale plavky. 

FOTO KORONAVÍRUS Blondínka (29) šokovala internet: Keď uvidíte, aké má plavky, bude vám z nej zle

Podrobnosti celého incidentu, ktoré nakoniec riešilo aj regionálne ministerstvo zdravotníctva, nie sú známe. Fotka sestričky vyvolala živú diskusiu, pričom verejnosť sa postavila práve na stranu dotknutej zdravotníčky. "Aspoň niekto má v tejto pochmúrnej realite zmysel pre humor," napísal Sergej Ratnikov. "Prečo pokarhanie? Keby bola v tej nemocnici klimatizácia, zlepšili by sa personálu podmienky na prácu," myslí si zas Albert Kuzminov. 

Nečakaná popularita

Nadia sa vďaka jednej fotografii razom stala vo svojej rodnej krajine mimoriadne populárnou. Až tak, že sa to vraj už nedalo uniesť a musela sa odhlásiť zo všetkých sociálnych sietí. 

FOTO Sestrička šokovala korona-pacientov:
Zdroj: profimedia.sk

Miestnemu denníku Tulskaya Pressa prezradila, že svoju rodinu nevidela už dva mesiace, pretože sa celý čas stará o pacientov s COVID-19. Strach ale údajne nemá. "Nebojím sa, je to moja práca. Vždy som chcela pomáhať ľuďom, preto som išla na medicínu," povedala. 

FOTO Sestrička šokovala korona-pacientov:
Zdroj: profimedia.sk

FOTO Sestrička šokovala korona-pacientov:
Zdroj: profimedia.sk

Chválospevy za odvahu na svoju adresu si vypočula aj od samotného guvernéra Alexeja Djumina, ktorý bol v minulosti Putinovým bodyguardom a hovorí sa o ňom aj ako o možnom budúcom ruskom prezidentovi. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články