°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

Toto nečakali! Lekárov šokoval pacient, ktorého prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
03.04.2020 17:41

CLEVELAND - Pacient s ochorením COVID-19 z jednotky intenzívnej starostlivosti nemocnice v americkom štáte Ohio nechal lekárom a zdravotným sestrám srdcervúci odkaz. Klinika ho zdieľala na Instagrame. Slová vďaky napísal na sklenené dvere izolačnej miestnosti.


Všetci tí, ktorí nemôžu zostať doma v čase pandémie, si zaslúžia obrovský rešpekt a vďaku. Uvedomil si to aj pacient nakazený koronavírusom, ktorý skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti v meste Cleveland.

Tesne pred odchodom adresoval lekárom a zdravotníckemu personálu dojímavý odkaz. "Toto okno bolo jedno z najužitočnejších v mojom živote. Počas dní, v ktoré som sledoval, ako tvrdo pracujete, aby ste mňa a ostatných pacientov udržali nažive, som nedokázal vyjadriť dostatočnú vďaku za čas, ktorý ste mi venovali," stojí v odkaze. 

Toto nečakali! Lekárov šokoval
Zdroj: Instagram/clevelandclinic

Mladík obdivuje nasadenie zdravotníkov a považuje ich za pravých hrdinov. "Chcem, aby ste vedeli, že si myslím, že všetci ste rockovými hviezdami," pokračuje s tým, že sledoval, ako niektorí zdravotníci nespávali len preto, aby sa postarali o chorých. 

Na farmaceuta čakal pred lekárňou chlapec (10): Keď si prečítal jeho ODKAZ, rozplakal sa

"Dnes opúšťam túto izbu na jednotke intenzívnej starostlivosti ako zmenená osoba. Dúfam, že k lepšiemu a iba vďaka vašej a Božej pomoci," dodal neznámy pacient. Nemocnica zdieľala fotografiu odkazu na Instagrame, kde vyvolala veľký ohlas. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články