Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

VIDEO Muža roky tak veľmi bolela hlava, až zvracal: Odporná príčina, ani to nechcite vedieť!

Zdroj: Youtube/abc4utah
08.02.2020 09:04

AUSTIN - Muž zo Spojených štátov dlhodobo trpel intenzívnymi bolesťami hlavy sprevádzanými zvracaním. Lekári ho poslali na magnetickú rezonanciu, ktorá odhalila príčinu jeho zdravotných problémov. Ukázalo sa, že v mozgu mal niekoľko rokov pásomnicu. Neurológ opísal tento prípad ako zriedkavý a výnimočný.


Gerardo sa dlhé roky sťažoval na silné bolesti hlavy a často aj zvracal. Minulý rok počas futbalového zápasu z ničoho nič omdlel. Keď ho v nemocnici vyšetrili lekári, zistili, v jeho mozgu sa nachádza pásomnica. Dostala sa tam podľa všetkého pred desiatimi rokmi po konzumácii nedostatočne prepečeného bravčového mäsa, na ktorom si Američan pochutnával na dovolenke v Mexiku.

Ako červ dorastal, spôsoboval svojmu hostiteľovi čoraz väčšie problémy. Pacient musel absolvovať zložitý chirurgický zákrok, ktorý bol úspešný. Gerardo neskôr uviedol, že tento druh parazita mala pred niekoľkými rokmi v tele aj jeho sestra. 

VIDEO Muža roky tak
Zdroj: Youtube/abc4utah

"V prípade tohto muža išlo o skutočne mimoriadny prípad," uviedol neurológ Jordan Amadio. Hlavným rizikovým faktorom nákazy je konzumácia surového alebo tepelne nedostatočne spracovaného hovädzieho a bravčového mäsa. Príznaky nákazy parazitom môžu byť rôzne, pomerne často sa vyskytuje v Texase a Kalifornii. Preto podľa lekára väčšina ľudí s pásomnicou nepozoruje vážnejšie problémy, ktoré by ich upozornili na prítomnosť cudzopasníka v tele. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: Youtube/abc4utah

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články