Neuveriteľný príbeh od historika: Jeden prd mal v staroveku zabiť 10-tisíc ľudí! | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Neuveriteľný príbeh od historika: Jeden prd mal v staroveku zabiť 10-tisíc ľudí!

Jeruzalem
Jeruzalem
Zdroj: Getty Images
25.09.2019 16:11

JERUZALEM - Staroveký rímsky historik, Flavius Josephus, spísal knihu o dejinách vojny Židov proti Rimanom, ktorá vyšla v roku 75 nášho letopočtu. V nej opisuje rozprávkový príbeh, v ktorom zlosť vojaka vyvolala povstanie proti rímskym kráľom. V dôsledku vojny umrelo pravdepodobne desaťtisíc osôb.


Josephus vo svojej knihe píše, že v rokoch 600 až 500 pred Kristom ťažko odetá stráž rímskych vojakov strážila chrám v Jeruzaleme, aby predišla akémukoľvek útoku. "Jeden z vojakov si zrazu strhol svoj odev, prikrčil sa, uľavil si a obrátil sa k Židom," uvádza učenec. 

Neuveriteľný príbeh od historika:
Zdroj: Getty Images

Autor neskôr vysvetlil, že vojak zmizol v dave. Nech urobil čokoľvek, vyvolalo to nepokoje a verejnosť zaútočila na Rimanov. "Židia a Rimania vyvolali obrovskú vlnu násilia, kráčali proti sebe. Tlačili jeden na druhého, až ich napokon v tejto tlačenici desaťtisíce umreli," dodal Josephus. 

Archeológovia mali objaviť mesto, v ktorom sa prechádzal Ježiš po tom, ako vstal z mŕtvych!

Treba však brať do úvahy, že historik opisoval obdobie nepokojov v starovekom Jeruzaleme niekoľko sto rokov po ich skončení. Čísla preto môžu byť prehnané. A rovnako aj tento príbeh. 


Galéria

Jeruzalem

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články