Dievčina bola loviť ryby, chytila niečo celkom iné: Vytiahla sieť a z toho čuda na VIDEU onemela | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Dievčina bola loviť ryby, chytila niečo celkom iné: Vytiahla sieť a z toho čuda na VIDEU onemela

Zdroj: YouTube/Viral Press
08.09.2019 10:30

OSTROV PRINCA WALESKÉHO - Video podivného stvorenia s dlhými chápadlami vyčnievajúcimi z malého oranžového tela obletelo svet a videli ho už milióny užívateľov. Tí diskutovali o tom, aký má asi pôvod. To sa nakoniec aj podarilo objasniť.


Rybárke na Aljaške neďaleko Ostrova princa Waleského sa podarilo chytiť veľmi zvláštne vyzerajúcu kreatúru. Na videu sa do oranžova sfarbený živočích hýbe do rytmu a rozťahuje svoje dlhé a zatočené chápadlá. Potom ho Sarah Vasser-Alfordová vo svojich rukách otočí na druhú stranu a odhalí tak telo plné krvných ciev. 

Dievčina bola loviť ryby,
Zdroj: YouTube/Viral Press

Užívateľov tento záhadný morský živočích desí a fascinuje zároveň. Niektorí sa domnievajú, že by mohlo ísť o živý koral, iní zas konšpirujú a tvrdia, že je to zaručene mimozemšťan. Neskôr bol ale identifikovaný ako hviezdovec triedy hadovice. 

Dievčina bola loviť ryby,
Zdroj: YouTube/Viral Press

"Bola som s mamou a pár kamarátmi na love halibutov, keď sa nám podarilo uloviť tohto hviezdovca. Je to naozaj výnimočný kúsok," uviedla Sarah. Hviezdovce majú široko rozvetvené chápadlá, ktoré im pomáhajú ľahko sa pohybovať po morskom dne. Dorastajú do dĺžky jedného metra.  


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
VIDEO: Youtube/Viral Press

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články