Osemročný chlapec zobral matke auto: Neuveríte, čo s ním stváral na diaľnici | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Osemročný chlapec zobral matke auto: Neuveríte, čo s ním stváral na diaľnici

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.08.2019 08:53

BERLÍN - Osemročný chlapec v Nemecku zobral v noci matkino auto a vyrazil na prechádzku. Keď sa potom vo vysokej rýchlosti na diaľnici prestal cítiť dobre, tak bezpečne zastavil. S odvolaním sa na políciu to dnes uviedla agentúra DPA. Chlapec sa v autách zjavne vyzná, pretože po zastavení nechal zapnuté výstražné svetlá a za vozidlo dokonca umiestnil varovný trojuholník.


Polícia v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko uviedla, že chlapcova matka dnes o pol jednej v noci nahlásila, že syn ušiel jej autom s automatickou prevodovkou. Vozidlo bolo nájdené krátko potom o osem kilometrov ďalej na diaľničnom odpočívadle pri meste Soest, kde ho chlapec zaparkoval.

"Chcel som sa iba trochu povoziť autom," uviedol chlapec do policajného protokolu. Na parkovisko odbočil z diaľnice údajne potom, čo sa v rýchlosti 140 kilometrov za hodinu prestal cítiť dobre.

Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

Podľa policajného hovorcu nie je dôvod chlapcovým slovám neveriť. Po príchode policajtov si bol svojho konania dobre vedomý a potom sa aj rozplakal. Údajne už raz auto riadil na uzavretej komunikácii a pravidelne jazdil aj na motokárach a na autodrome. Ani chlapcovi, ani vozidlu sa pri nočnej epizóde nič nestalo, oznámila polícia.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články