°C

Nedeľa, 5. apríl 2020. Meniny má Miroslava, zajtra Irena.

Nad Jemenom zostrelili americký dron: K zodpovednosti sa prihlásili šiitskí povstalci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
21.08.2019 14:31

SANÁ - Nad Jemenom došlo k zostreleniu amerického vojenského dronu MQ-9. Stalo sa tak v guvernoráte Zamár, juhovýchodne od hlavného mesta Saná, ktoré ovládajú šiitskí povstalci húsíovia, informovala v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na dvoch amerických predstaviteľov.


Predstavitelia, ktorí hovorili pod podmienkou anonymity, uviedli, že dron bol zostrelený v utorok neskoro večer. Televízna stanica al-Masíra, kontrolovaná jemenskými povstalcami, citovala vojenského hovorcu húsíov, podľa ktorého americký dron zostrelila protivzdušná obrana húsijského hnutia. 

Saudskoarabská koalícia, ktorá po boku vojsk oficiálne uznávanej vlády bojuje proti húsíom, zintenzívnila útoky na armádne objekty, patriace tejto vzbúreneckej skupine, predovšetkým v okolí hlavného mesta Saná.

Útoky komplikujú mierové úsilie pod vedením Organizácie Spojených národov. Saudskoarabská koalícia sa do vojny v Jemene, ktorá pripravila o život už desaťtisíce ľudí a ďalšie milióny vyhnala z domovov, zapojila v roku 2015. Konflikt navyše uviedol krajinu na pokraj hladomoru.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články