Sobota, 27. november 2021. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

FOTO Mladík si myslel, že má len opicu: V 23 rokoch sa dozvedel tú najhoršiu správu

Zdroj: Facebook/Shaun Slicker Alternative Male Model
13.04.2019 20:48

MANCHESTER - Aktívny mladík Shaun Slicker mal len dvadsať rokov, keď si prvýkrát všimol šklbanie v nohe. Myslel si, že ide o pricviknutý nerv. O týždeň neskôr sa šklbanie prejavilo na pravej ruke, tentokrát vinu pripísal alkoholu. Dnes už vie, že hlavnou príčinou jeho tikov bola bohužiaľ Parkinsonova choroba.


Shaun bol typickým tínedžerom, každý víkend chodil do barov, preto si myslel, že za tiky v tele môže alkohol z predošlých večerov. Jedného dňa zašiel k pedikérovi, aby mu odstránil kurie oko z chodidla. Ten keď si všimol čudné zášklby v nohách zákazníka, povedal mu, že podľa neho nejde o žiadny pricviknutý nerv. 

FOTO Mladík si myslel,
Zdroj: Facebook/Shaun Slicker Alternative Male Model

"Odkázal ma k neurológovi a ten mi urobil testy. Povedali, že v nemocnici strávim štyri dni. V skutočnosti to boli štyri týždne," spomína Slicker. Po desiatkach krvných testov, skenovaní a injekcií mu v 23 rokoch lekári diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Tou trpel aj jeho prastrýko. Aj napriek zákernej diagnóze sa Shaun chorobe nepodvolil. Začal pravidelne navštevovať posilňovňu, aby zostal čo najviac aktívny. Kvôli Parkinsonovej chorobe trpí nespavosťou, cvičiť preto chodí kedykoľvek. 

FOTO Mladík si myslel,
Zdroj: Facebook/Shaun Slicker Alternative Male Model

"Akonáhle som videl zmeny na svojom tele, začal som sa zdravšie stravovať. Dokonca aj symptómy choroby sa buď držali na uzde, alebo dokonca mizli," vyhlásil hráč rugby, ktorý vďaka cvičeniu schudol neuveriteľných 70 kg. Keď ľuďom povie, akým ochorením trpí, väčšinou zostanú v šoku. Snaží sa im preto vysvetliť, že mať Parkinsona neznamená byť starý alebo sa neustále triasť. Slicker okrem cvičenia miluje aj tetovania. Tie pokrývajú zhruba 80 percent jeho tela. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články