Orál sa takmer skončil tragédiou: Žena (44) počas orgazmu dostala mŕtvicu | Topky.sk

Nedeľa, 19. máj 2019. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Orál sa takmer skončil tragédiou: Žena (44) počas orgazmu dostala mŕtvicu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.03.2019 15:25

ISLEWORTH - Milovanie a sex si spájame najmä s príjemnými pocitmi, lenže čím ďalej, tým častejšie nás zaplavujú správy o nehodách, ktoré sa nevyhýbajú ani tejto aktivite. Ďalšou z nich je prípad štyridsiatničky, ktorá skončila po orálnom sexe na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení s prasknutou cievou v hlave.


Lekári v nemocnici West Middlesex University Hospital v Isleworthe v západnej časti Londýna zachraňovali ženu v bezvedomí. CT vyšetrenie odhalilo, že jej v mozgu praskla cieva a trpí subarachnoidálnym krvácaním. K mozgovej príhode sa 44-ročná pacientka dopracovala, keď ju orálne uspokojoval jej partner a ona dosiahla orgazmus. Partner uviedol, že žena doslova stuhla a tento stav trval približne tri minúty.

Orál sa takmer skončil
Zdroj: Getty Images

"Niekoľko štúdií už potvrdilo, že počas sexuálnej aktivity sa môže neprimerane zvýšiť krvný tlak a srdcová frekvencia. Týmto spôsobom môže dojsť k prasknutiu mozgovej cievy, ako aj k iným zdravotným komplikáciám," uviedli lekári v časopise the British Medical Journal. Rekonvalenscencia tejto pacientky vraj trvala dva týždne.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články