Osobná trénerka radí, ako čo najrýchlejšie schudnúť: Dodržujte tieto tri kroky a máte vyhraté | Topky.sk

Utorok, 24. september 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Osobná trénerka radí, ako čo najrýchlejšie schudnúť: Dodržujte tieto tri kroky a máte vyhraté

Zdroj: Facebook/Camilla Akerberg
25.11.2018 13:02

SYDNEY - Osobná trénerka z Austrálie zdieľa na svojom blogu jednoduché tipy, ako sa zbaviť nadbytočných kilogramov a dopracovať sa k plochému bruchu. Za najdôležitejší krok na ceste k odstráneniu brušnej pneumatiky považuje zmenu stravy a vhodný spôsob tréningu, pri ktorom by sme sa nemali sústrediť iba na jednu časť tela.


Camilla Ackerbergová tvrdí, že k svojej vypracovanej postave sa dopracovala iba vďaka tomu, že nevylúčila zo stravy tuky. Práve zachovanie tých správnych tukov v potravinách podľa nej podporuje a urýchľuje metabolizmus. A ak ich príjem skombinujete s vhodným pohybom, úspech sa zaručene dostaví. Svoje odporúčania na chudnutie zhrnula do troch jednoduchých bodov. 

Osobná trénerka radí, ako
Zdroj: Facebook/Camilla Akerberg

Upravte si stravu

Uistite sa, či je vo vašom jedálničku dostatok bielkovín a stravu dopĺňajte zdravými tukmi. Nezabúdajte na vysoko kvalitné sacharidy, probiotiká a pitný režim. "Ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku, musíte prijať také množstvo kalórií, ktoré ste schopní spáliť. Prijímajte sacharidy s vysokým obsahom vlákniny, ktoré sa vám udržia v črevách dlhší čas a vyvolávajú pocit sýtosti," vysvetľuje Camilla. Znamená to, že do stravy treba zaradiť šaláty z farebnej zeleniny, čerstvé bobuľovité ovocie, tepelne spracovanú zeleninu, fazuľu a celozrnné produkty. Rozhodne treba vynechať sacharidy v mastných jedlách s pridaným cukrom a zabudnite aj na alkohol. 

Osobná trénerka radí, ako
Zdroj: Facebook/Camilla Akerberg

Správny pohyb

Kombinujte posilňovanie s kardio prvkami a výsledky sa dostavia veľmi rýchlo. Čím viac svalovej hmoty budete mať, tým viac kalórií potom spálite počas odpočinku. Na ceste za plochým bruškom pomôže cvičenie, pri ktorom si budete robiť kratšie prestávky. Zvýšite tak svoju srdcovú frekvenciu. Podľa Ackerbergovej je dobré zaradiť do tréningu aj prechádzky. 

Osobná trénerka radí, ako
Zdroj: Facebook/Camilla Akerberg

Nerobte cviky zamerané iba na brucho

K plochému bruchu sa nemôžete dopracovať bez toho, aby ste pri cvičení vynechávali ostatné časti, upozorňuje Camilla, ktorá v tejto súvislosti odporúča tzv. core cvičenie. Pri ňom zapájate nielen brušné svalstvo, ale aj panvu a sedaciu časť. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: Youtube/Vikas Choudhary

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články