Takmer všetkým dievčatkám v dedine rastú penisy: Toto je DÔVOD | Topky.sk

Sobota, 21. júl 2018. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Takmer všetkým dievčatkám v dedine rastú penisy: Toto je DÔVOD

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: thinkstock.com
10.08.2017 23:33

SALINAS - Prírodné zákony tak, ako ich poznáme, porušujú všetky pravidlá v dedine Salinas v Dominikánskej republike. Neobvyklá genetická porucha medzi deťmi spôsobuje, že drvivej väčšine dievčat sa v puberte mení pohlavie a stávajú sa chlapcami. Vraj je to v tejto oblasti bežná realita.


Neuveriteľné fakty odhalila televízia BBC2 v programe Countdown to Life. V Dominikánskej republike v dedine Salinas, ktorá je veľmi vzdialená od civilizácie, sa rodia dievčatká, ktorým vo veku zhruba dvanásť rokov rastú penisy a menia sa na chlapcov. V tejto oblasti údajne ide o každodennú záležitosť a nikto z miestnych to nepokladá za neprirodzené. Takéto deti tu nazývajú "guevedocky", čo v úplnom preklade znamená "penis v 12". "Niekedy ich volajú aj "machihembras", čo môžeme preložiť ako "najskôr žena, potom muž" a v tejto oblasti naozaj nejde o nič výnimočné," hovorí doktor Michael Mosley.

Takmer všetkým dievčatkám v
Zdroj: thinkstock.com

Táto vývojová porucha je spôsobená absenciou enzýmu v maternici matky. Chýbajúci enzým blokuje tvorbu mužského pohlavného hormónu - dihydrotestosterónu. Keď sa matkám s touto poruchou narodia deti, tak vyzerajú ako dievčatká. Lenže v ich tele je ukrytý testosterón, ktorého prítomnosť sa prejaví až počas dospievania. Dievčatkám vtedy zhrubne hlas a začína im rásť pohlavný úd. "Keď sa narodia bábätká s touto poruchou, ich semenníky sú vtiahnuté dovnútra a pripomínajú vagínu," vysvetľuje Mosley.  Semenníky potom deťom zostupujú až počas puberty a dochádza k rastu penisu.  

Chlapček (1) trpí extrémne vzácnym syndrómom: Sexuálne chúťky a iné podivnosti

Dedinčania sa týmto nezvyčajným javom nijako zvlášť nezaoberajú a berú ho úplne prirodzene. "Narodil som sa doma a nie v nemocnici. Nikto nevedel, či som dievča alebo chlapec. Ale nenávidel som dievčenské oblečenie, nehral som sa s dievčenskými hračkami. Cítil som, že som chlapec, čo sa v puberte aj potvrdilo," poznamenal dvadsaťštyriročný John, ktorého v detstve volali Felicita. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: gab
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články