Andrej nakrútil magické VIDEO z nórskej divočiny: Vidím to, čo je pre turistov utajené | Topky.sk

Štvrtok, 16. august 2018. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Andrej nakrútil magické VIDEO z nórskej divočiny: Vidím to, čo je pre turistov utajené

Panenská nórska príroda patrí medzi skvosty Zeme.
Panenská nórska príroda patrí medzi skvosty Zeme.
12.07.2016 05:01

BRATISLAVA/OSLO – Slovenský fotograf Andrej Tichý patrí medzi milovníkov prírodných krás, ktorí kvôli zaujímavým záberom neváhajú cestovať do vzdialených či opustených končín. V zime sme na Topkách zverejnili Andrejovo časozberné video polárnej žiary a tentoraz fotograf zablúdil do nórskej divočiny za panoramatickými výhľadmi.


Vodopád Månafossen patrí medzi najúchvatnejšie úkazy severskej prírody v oblasti Rogaland. Kým sa k nemu Andrej dostal, poriadne sa cestou zapotil, výsledok však stál za to. Nórska príroda dodnes dýcha zvláštnou nostalgiou a tajomnom.

Slovák zachytil úchvatný prírodný fenomén: VIDEO vznikalo v extrémnych podmienkach

V druhom videu Andrej vystúpil až na vrchol skalnej steny Preikestolen, ktorá v preklade znamená Kazateľnica. Tá patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie v Nórsku. Strecha skalného útesu poskytuje prekrásny panoramatický výhľad na okolie.

Andrej nakrútil magické VIDEO

Videá Andrej nakrúcal na najkrajších turistických miestach v okolí Stavangeru. „Na tieto miesta zvyknem chodiť v čase, keď tam nie je plno turistov. Aj kvôli bezpečnosti, pretože je zakázané lietať dronom ponad dav ľudí, a tak sa mi často podarí vidieť to, čo väčšine turistov ostane utajené. Na Preikestolene som bol už mnoho ráz, ale vždy ma tam niečo nove prekvapilo. Tentokrát to bola nádherná dúha ponad Lysefjordom,“ prezradil Andrej.

Andrej nakrútil magické VIDEO

Dron Andrejovi umožňuje vidieť to, čo ľudské oko nezachytí. „Nakrúcanie trvalo spravidla niekoľko hodín, najťažšie bolo vyniesť celú výbavu do kopca. Ale oplatilo sa. Najmagickejší moment je pre mňa ten, keď prídem na miesto a vo chvíli vzlietnutia dronu sa absolútne zmení vnímanie okolia. Zrazu je všetko iné,“ dodal mladý fotograf a filmár.


Galéria

Panenská nórska príroda patrí Panenská nórska príroda patrí

Nástroje k článkuZDROJ: zhFoto a
VIDEO: Youtube/Andrej Tichý, archív AT

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články