FOTO Cestovateľský orgazmus v prvej triede: Takto vyzerá najluxusnejší let na svete! | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

FOTO Cestovateľský orgazmus v prvej triede: Takto vyzerá najluxusnejší let na svete!

Po takomto zážitku musí byť obyčajný let veľkým sklamaním.
Po takomto zážitku musí byť obyčajný let veľkým sklamaním.
20.11.2014 22:00

SINGAPUR/NEW YORK - V roku 2008 Singapore Airlines predstavili najluxusnejšiu triedu, ktorou sa dá letecky prepraviť. Airbus A380 poskytuje priestor pre dokonalý pôžitok, o ktorom väčšina svetovej populácie môže iba snívať. Všetko navrhol francúzsky architekt Jean-Jacques Coste, ktorý sa špecializuje na luxusné jachty. O interiérové doplnky sa osobne postarala značka talianskeho majstra Poltrona Frau. Ako však predpokladáte, nie je to lacný špás.


Formulár, ktorý pri objednávaní rozprávkového letu v prvej triede vypĺňate je sám o sebe unikátny. Nepýtajú sa, či vás majú oslovovať pane alebo pani, môžete si vybrať z možností ako kráľ, lord, prezident, princezná či profesor. Avšak, za viac ako 18-tisíc dolárov (14-tisíc eur) by vás zrejme oslovovali akokoľvek, ak požiadate.

Po takomto zážitku musí

Mladému cestovateľovi sa podarilo zabezpečiť si miestenku v tomto raji, celú cestu zo Singapuru do New Yorku si užíval päťhviezdičkové služby a nezabudol o tom podať fotkami nabité hlásenie na cestovateľskom blogu. Už na letisku Changi začala jeho unikátna púť drahými jedlami a perfektnými skúsenosťami.

Po takomto zážitku musí

Špeciálny vchod pre zákazníkov Singapore Airlines, ktorí majú to šťastie a môžu si dovoliť cestovať na vysokej nohe, skutočne ohromuje. „Vo vnútri to vyzerá ako hotelové lobby a je tam tiež poslíček, ktorý ma na starosti len váš kufor. Čoskoro som mal k dispozícii Zlatý lístok,“ píše šťastný pasažier. Zlatý lístok je aj vstupenkou do Privátnej izby, ktorú zamestnanci označujú ako „vyššiu triedu než prvú“.

Po takomto zážitku musí

Táto priam tajná miestnosť poskytuje útočisko pre novinármi sledované bohaté osobnosti. Tam vás vyškolený personál pozná podľa mena. Šampanské, akékoľvek prvotriedne jedlo, potraviny z celého sveta, to všetko vaše zmysly zamestnáva natoľko, že si zrazu uvedomíte – je čas nástupu do lietadla, kam vás odprevadí personál.

Po takomto zážitku musí

„Dali by ste si pohárik Dom Pérignon, pane?“ ponúkne čašník v lietadle jedno z najdrahších vín sveta. „Pane, prosíte si všetky noviny, ktoré máme dnes na palube?“ pýta sa ďalej čašník. Šéf stevard sa príde každému pasažierovi z prvej triedy osobne predstaviť, no nie je to náročné, dnes cestujú len traja, potom nasleduje inštruktážne video na súkromnej televíznej obrazovke.

Po takomto zážitku musí

Drahé slúchadlá, svetoznáme značky čohokoľvek a kvalitná kozmetika majú spríjemniť let po všetkých stránkach, rovnako ako najvzácnejšie zrniečka kávy pomleté čerstvo a len do vašej jednej šálky či odborníkmi pestované čajové lístky sušené len pre túto leteckú spoločnosť. A o tom všetkom vám porozpráva aj šéf stevard, očividne odborník na čokoľvek, veď lieta s touto spoločnosťou už 19 rokov.

Po takomto zážitku musí

Okrem členov kráľovskej rodiny sa staral aj o potreby Leonarda DiCapria, či ešte väčšej hollywoodskej hviezdy, Morgana Freemana. Možno aj im poradil, aký film z bohatej výbavy aj tých najnovších kinohitov si môžu pozrieť. Čas jedla je zakaždým prehliadkou obľúbených aj neznámych chutí a vône. Ak chcete trošku prevetrať nohy, prechádzka po lietadle vôbec nie je problém. Kokpit je však z bezpečnostných dôvodov neprístupný.

Po takomto zážitku musí

Keď sa unavíte a zdriemli by ste si, personál vám rozloží a prestrie posteľ, skutočnú posteľ. Neustála decentná kontrola zo strany úslužných stevardov a letušiek sa môže skončiť jediným stlačením tlačidla Do not disturb (z ang. Nerušiť). Samozrejme, nesmie chýbať ani vlastná kúpeľňa: „Záchodová doska je väčšia a pohodlnejšia ako väčšina sedadiel v ekonomickej triede.“

Po takomto zážitku musí

Po takomto zážitku musí

Vo Frankfurte sa stálo dve hodiny, za ten čas stihli traja pasažieri prvej triedy navštíviť senátorský salónik spoločnosti Lufthansa, kde boli malé kúpele. Jediným problémom pre každého, kto vyskúša tento spôsob cestovania môže byť záver letu. „Keď sme konečne pristáli v New Yorku, nastal obrovský problém – nechcelo sa mi opustiť lietadlo.“

Po takomto zážitku musí


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: Derek/medium.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články