Príbeh, ktorý láme srdcia: Chlapček (†11) sa stal po smrti hrdinom, lekári sa mu klaňali! | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Príbeh, ktorý láme srdcia: Chlapček (†11) sa stal po smrti hrdinom, lekári sa mu klaňali!

Veľkodušné rozhodnutie spravilo z Lianga hrdinu
Veľkodušné rozhodnutie spravilo z Lianga hrdinu
Zdroj: Twitter
25.07.2014 19:40

ŠEN-ČEN - Iba 11-ročný chlapček menom Liang Yaoyi z Šen-čenu v provincii Guangdong v južnej Číne sa stal svojím veľkodušným rozhodnutím hrdinom. Po tom, ako mu lekári diagnostikovali tumor v mozgu, rozhodol sa darovať svoje orgány na transplantačné účely. Zachránil tak niekoľko životov, čo ocenili aj lekári. Fotografiu, na ktorej sa chlapcovi klaňajú, si už všimli aj v Európe.


Začiatkom júna Liangova rodina ešte stále netušila, čo vlastne ich chlapčekovi je, no potom prišli zdrvujúce správy. Liang mal obrovský tumor v mozgu, sám si uvedomoval, že operáciu pravdepodobne neprežije. Jeho snom bolo stať sa lekárom a liečiť práve choroby, na ktoré zatiaľ neexistujú lieky.

Iba 11-ročný chlapček menom
Zdroj: YouTube

Keďže vedel, že už šancu byť popredným doktorom nedostane, rozhodol sa aspoň darovať svoje orgány. „Len jeho obličky a pečeň zachránili troch umierajúcich pacientov, ďalším ľuďom zachránil zrak,“ ozrejmila Gao Min z Červeného kríža. Telo daroval zdravotníckej univerzite na účely výučby budúcich lekárov.

Iba 11-ročný chlapček menom
Zdroj: YouTube

Iba 11-ročný chlapček menom
Zdroj: YouTube

Iba 11-ročný chlapček menom
Zdroj: YouTube


Galéria

Iba 11-ročný chlapček menom Iba 11-ročný chlapček menom Iba 11-ročný chlapček menom Iba 11-ročný chlapček menom Iba 11-ročný chlapček menom

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: YouTube, Twitter

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články