°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Príbeh dojemnej lásky: Muž bez tváre (27) sa oženil s popálenou ženou (29)

Jamie a Dallas sa našli
Jamie a Dallas sa našli
Zdroj: abcnews.go.com
08.04.2013 11:46

FORT WORTH - Američan Dallas Wiens prišiel pred piatimi rokmi pri nešťastnom incidente prakticky o celú tvár. Vďaka českému lekárovi ju má však čiastočne späť. Okrem toho má ešte ďalší dôvod na radosť. Našiel spriaznenú dušu, s ktorou sa nedávno oženil.


Dvadsaťsedemročný mladík utrpel rozsiahle popáleniny tváre, keď sa omylom dotkol elektrického vedenia v kostole. Prišiel o nos, obočie, pery aj časť vlasovej pokrývky. Prognózy ohľadom jeho zdravotného stavu boli hrozivé. Lekári mu oznámili, že už nikdy nebude hovoriť, jesť, cítiť vône ani chodiť.

Príbeh dojemnej lásky: Muž
Zdroj: abcnews.go.com

Všetkých ale prekvapil, keď sa už o pár mesiacov postavil na nohy. O rok neskôr dostal aj novú tvár. V bostonskej nemocnici podstúpil kompletnú transplantáciu tváre, ktorú so svojím tímom vykonal uznávaný plastický chirurg Pomahac. Navyše sa mu čiastočne obnovili niektoré zmysly a dokáže už i jesť.

Dallas absolvoval terapiu u psychológa, kde sa zoznámil s dvadsaťdeväťročnou Jamie Nashovou, ktorá má podobný osud. Pred tromi rokmi mala autonehodu, pri ktorej takmer zhorela. Dvojica si padla do oka a koncom marca spečatila svoju lásku aj oficiálne. Na svadbe v Texase sa zúčastnilo okolo dvesto ľudí.

Príbeh dojemnej lásky: Muž
Zdroj: abcnews.go.com

"Boh nás dal dohromady. Milujem svoju ženu a som nesmierne šťastný, že sme sa stali manželmi," povedal Dallas pre televíziu ABC News.


Galéria

Jamie a Dallas sa

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: abcnews.go.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články