Bombový poplach vyvolal šéf letiskovej polície | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Bombový poplach vyvolal šéf letiskovej polície

Podozrivú batožinu našli na letisku v meste Windhoek
Podozrivú batožinu našli na letisku v meste Windhoek
Zdroj: SITA
20.11.2010 17:25

BERLÍN - Po falošnom bombovom poplachu na letisku v hlavnom meste Windhoek zadržali príslušníci bezpečnostných síl Namíbie v piatok šéfa letiskovej polície, ktorého meno agentúra DPA vo svojej dnešnej správe neuviedla.


Zadržaný muž v priestoroch windhoekského letiska položil batožinu, obsahujúcu napodobeninu bomby a adresovanú do Nemecka, na bežiaci pás letiskovej haly. Policajný dôstojník sa k činu priznal, ale motív neuviedol.

Namíbijská polícia zadržala podozrivú batožinu na letisku vo Windhoeku v stredu, počas kontroly batožiny, ktorá mala byť naložená do nemeckého turistického lietadla, smerujúceho do Mníchova.

Keď polícia odhalila podozrivú batožinu pri röntgenovej kontrole, evakuovala 296 pasažierov a desať členov posádky stroja nemeckej spoločnosti Air Berlin. Vyložila aj batožinu a náklad, aby mohla vykonať bezpečnostné kontroly.

Lietadlo nakoniec dorazilo do cieľa v Mníchove so šesťhodinovým meškaním. Nemecko už v stredu sprísnilo bezpečnostné opatrenia a oznámilo, že dostalo spravodajské informácie poukazujúce na to, že koncom tohto mesiaca má dôjsť v krajine k teroristickému útoku.

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články