Sobota6. december 2025, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Dva grécke ostrovy zasiahli lokálne prívalové povodne: Obete zatiaľ neboli hlásené

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: pixabay.com/AJEL)

ATÉNY - Silné búrky v pondelok spôsobili na gréckych ostrovoch Paros a Mykonos lokálne prívalové povodne, búrky majú pretrvávať aj v utorok. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AFP.

Dosiaľ úrady v populárnych dovolenkových destináciách nenahlásili žiadne úmrtia ani zranenia. Pre silný dážď preventívne uzavreli v utorok školy na ostrovoch Paros, Mykonos, Rodos, Kos, Kalymnos, Symi a Tilos.

Primátor mesta Paros na rovnomennom ostrove Costas Bizas uviedol, že v rybárskej dedine Naoussa rieka zaplavila budovy a odniesla takmer 40 áut. „Na vyčistenie oblasti budeme potrebovať štátnu techniku. Mali by sme sa prežehnať, že sa nikto nestratil,“ uviedol Bizas.

Úrady v pondelok odporučili obyvateľom Parosu a Mykonosu zostať doma. V utorok oznámili, že sa búrkový front presúva k ostrovom Chios, Samos a Ikaria. Grécky národný meteorologický ústav EMY oznámil, že búrku sprevádza vietor s rýchlosťou 74 kilometrov za hodinu, ktorý je „nebezpečný“ a bude naďalej pretrvávať aj v utorok.

Viac o téme: GréckoParosPrívalové povodneMykonos
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu