Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

V Rusku úrady zadržali ďalšieho novinára pre podozrenie z extrémizmu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

MOSKVA - V Rusku v utorok zadržali novinára Arťoma Kriegera, ktorého obvinili z podpory organizácií opozičného politika Alexeja Navaľného, uviedlo nezávislé médium SOTA. Informuje o tom agentúra AFP.

SOTA ozrejmila, že podľa obvinenia pracoval Krieger pre Fond boja proti korupcii (FBK) Alexeja Navaľného. Organizácie spájané s Navaľným Moskva považuje za "extrémistické" a ruské úrady počas uplynulých mesiacov zadržali najmenej troch novinárov na základe podobného obvinenia a hrozia im prísne tresty. Na zverejnených záberoch nezávislého média vidno, ako muži odvádzajú Kriegera, zatiaľ čo iní prehľadávajú jeho dom.

Arťom Krieger pracuje pre SOTA od roku 2020 a pokrýva najmä témy protestov v Rusku a súdne pojednávania s odporcami vojny proti Ukrajine. Je synovcom Michaila Kriegera, ktorý si vo väzení odpykáva 7-ročný trest za kritiku invázie na Ukrajine. Novinár nechcel opustiť Rusko "napriek evidentným rizikám", uviedla SOTA. Nezávislé médium zároveň ozrejmilo, že novinár s FBK nespolupracoval.

Viac o téme: RuskoNovinárZadržanie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu