Pondelok15. júl 2024, meniny má Henrich, zajtra Drahomír, Drahomíra

Švédsko po streľbe pri izraelskej ambasáde posilňuje bezpečnostné opatrenia

(Zdroj: Getty Images)

ŠTOKHOLM - Švédsko v piatok celoštátne posilnilo bezpečnostné opatrenia na ochranu židovskej komunity po tom, ako ráno zazneli výstrely v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Štokholme. Oznámila to v piatok tamojšia polícia, informuje agentúra AFP.

Polícia bezprostredne po výstreloch uzavrela okolie veľvyslanectva a vykonala prehliadky vo viacerých štokholmských štvrtiach. "Vzhľadom na podozrenie zo streľby v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Štokholme prijíma polícia bezpečnostné opatrenia (na ochranu) izraelského a židovského majetku a záujmov v celej krajine,“ oznámila polícia na svojej webovej stránke.

Izraelský veľvyslanec vo Švédsku Ziv Nevo Kulman sa úradom na platforme X poďakoval za ich okamžitú reakciu a vyšetrovanie, ako aj za posilnenie bezpečnostných opatrení v okolí ambasády a židovských komunít. AFP pripomína, že švédska polícia našla vo februári v areáli izraelského veľvyslanectva neznáme zariadenie. Veľvyslanec incident vtedy označil za pokus o útok a miestne tajné služby ho začali vyšetrovať ako "teroristický čin".

Viac o téme: StreľbaŠvédskoIzrael
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu