Streda24. apríl 2024, meniny má Juraj, zajtra Marek, Marko, Markus

Zásah parížskej polície: Zastrelila muža, ktorý ju ohrozoval sekáčikom na mäso

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

PARÍŽ - Parížska polícia zastrelila v sobotu ráno muža, ktorý ju ohrozoval sekáčikom na mäso. Oznámila to tamojšia prokuratúra. Dodala pritom, že polícia sa najskôr pokúsila muža paralyzovať tzv. taserom. Informuje o tom agentúra AFP.

Muž sa narodil v roku 1984 v Sudáne a doteraz nemal záznam v registri trestov. Prokuratúra uviedla, že v súvislosti s jeho činom aj reakciou polície spustila dve vyšetrovania. K incidentu došlo na zastávke električky na východe Paríža. Muž bol oblečený ako Arab, pričom sa oháňal sekáčikom na mäso. V rukách mal tiež zápisník písaný v arabčine.

archívne video

Policajti pred budovou Farmaceutickej fakulty UK v Bratislave, ktorá musela byť evakuovaná (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Štyria policajti, ktorí boli k incidentu povolaní, ho podľa vyhlásenia prokuratúry vyzvali, aby sekáčik zahodil. Výzvu však neuposlúchol a postupoval čoraz bližšie k policajtom. Tí sa najskôr pokúsili použiť taser, podrobnosti však nie sú známe. Následne však začali na muža strieľať, pričom podľa prvotných medializovaných správ vystrelili približne 20-krát. Žiaden z policajtov sa pri incidente nezranil. Všetci štyria však podľa prokuratúry utrpeli "šok" a previezli ich do nemocnice.

Viac o téme: ZastrelenieSekáčikFrancúzskoParížMuž
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu