Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Rakva Karla Schwarzenberga je už na Pražskom hrade

(Zdroj: TASR/Michal Svítok)

PRAHA - Rakvu so spopolnenými pozostatkami bývalého českého ministra zahraničných vecí, poslanca a senátora Karla Schwarzenberga previezli v sobotu v ranných hodinách do Katedrály sv. Víta na Pražskom hrade, kde sa napoludnie uskutoční zádušná omša. Informujeme podľa servera Novinky.cz.

Rakva, v ktorej je uložená urna, bola do katedrály prevezená z maltézskeho rádového Kostola Panny Márie pod reťazou na Malej Strane v Prahe, kde bola od stredy vystavená a kde sa s príslušníkom jedného z najstarších európskych šľachtických rodov lúčili tisíce ľudí. Na zádušnej omši, ktorou sa skončí posledná rozlúčka, sa z kapacitných dôvodov budú môcť v katedrále okrem rodiny zúčastniť iba pozvaní hostia. Verejnosť bude môcť obrad sledovať na veľkoplošnej obrazovke na Hradčianskom námestí.

Omšu bude slúžiť pražský arcibiskup Jan Graubner spolu s ďalšími duchovnými a posledná rozlúčka prebehne so štátnymi poctami. Po skončení pohrebu a smútočnom sprievode bude rakva v sprievode polície prevezená na zámok Orlík v južných Čechách. Na pohrebe sa zúčastní mnoho zahraničných hostí vrátane slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Viac o téme: Rakva Pražský hradKarl Schwarzenberg
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu