Utorok28. november 2023, meniny má Henrieta, zajtra Vratko

Mladé dievčatá si prešli hotovým peklom! Skupinovo ich malo znásilniť deväť mladíkov: Všetko si natáčali

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

RÍM - Talianska polícia zatkla deväť mladíkov po skupinovom znásilnení dvoch neplnoletých dievčat v meste Caivano na juhu krajiny. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Medzi deviatimi osobami je sedem maloletých a dvaja dospelí, oznámila v utorok prokuratúra v neďalekom Neapole. Sú podozriví, že koncom augusta znásilnili dve dievčatá a svoj zločin si nakrúcali na mobilné telefóny. Zmienené mesto je známe aktivitami mafie a kriminalitou mladistvých. Obe dievčatá sú sesternice vo veku desať a 12 rokov.

Archívne video: Krajský súd v Bratislave poslal do väzby obvineného záchranára

Krajský súd v Bratislave poslal do väzby obvineného záchranára (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Incident vyvolal v Taliansku obrovské pobúrenie. Premiérka Giorgia Meloniová navštívila predmetnú komunitu, pričom sa vyjadrila o "neľudskom čine", ktorý šokoval krajinu. Podľa prvotnej rekonštrukcie vyšetrovateľov mladíci dievčatá vylákali do opusteného športového strediska. Talianske médiá priniesli správy, že hromadné znásilnenie bolo vysielané počas živého videohovoru. V súčasnosti sa tvrdí, že mladíci dievčatá znásilnili už v minulosti na iných miestach.

Sudca pre predbežné vyšetrovanie povedal, že podozriví "brutálne využili slabosť a citlivosť veku svojich obetí, pričom si boli istí, že nebudú nahlásení pre hanbu obetí a hrozbu, že tie budú šíriť zábery z útoku", píše tlačová agentúra ANSA. Medzi nové opatrenia, ktoré talianska vláda zaviedla po tomto prípade, patria tresty odňatia slobody do výšky až dvoch rokov pre rodičov mladistvých páchateľov.

Viac o téme: DetiZnásilnenieTalianskoCaivano
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu