Streda, 7. jún 2023. Meniny má Róbert, zajtra Medard.

V centre pre migrantov vypukol požiar: Vláda potvrdila 39 obetí

V centre pre migrantov vypukol požiarGaléria fotiek (2)
V centre pre migrantov vypukol požiar
Zdroj: SITA/AP Photo

MEXIKO - Pravdepodobne niekoľko desiatok obetí si vyžiadal požiar v zadržiavacom stredisku pre migrantov v meste Ciudad Juárez na hraniciach so Spojenými štátmi. Podľa miestnych médií plamene zachvátili stredisko ešte v noci na utorok. Informovala o tom agentúra AFP.


Vypuknutie požiaru potvrdil i tlačový hovorca miestnej pobočky mexického Národného migračného inštitútu (INM), odmietol však poskytnúť informácie o počte obetí. Podľa miestnych médií by však mohlo ísť o desiatky mŕtvych. Španielska agentúra EFE uvádza, že obetí by malo byť 37. Podľa záchranára, ktorý chcel zostať v anonymite, sa v stredisku pre migrantov nachádzalo asi 70 Venezuelčanov.

V centre pre migrantov
Galéria fotiek (2)
V centre pre migrantov vypukol požia
Zdroj: SITA/AP Photo

Agentúra AFP pripomína, že Ciudad Juárez v blízkosti texaského mesta El Paso je jedným z pohraničných miest, kde každoročne uviazne veľké množstvo migrantov, ktorí sa snažia dostať do Spojených štátov. Podľa najnovšej správy Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) zomrelo od roku 2014 pri pokuse dostať sa z Mexika do USA viac ako 7600 migrantov.

Vláda potvrdila 39 obetí požiaru imigračného strediska

Mexická vláda potvrdila, že požiar v zadržiavacom stredisku pre migrantov v meste Ciudad Juárez ležiacom pri hraniciach so Spojenými štátmi si vyžiadal 39 obetí a ďalších 29 ľudí utrpelo zranenia. Podľa miestnych médií plamene zachvátili zariadenie v noci na utorok. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články