Utorok, 30. máj 2023. Meniny má Ferdinand, zajtra Petrana, Petronela, Nela.

Lufthansa hlási technické problémy: Ovplyvňujú prevádzku letiska vo Frankfurte

Lietadlo leteckej spoločnosti LufthansaGaléria fotiek (2)
Lietadlo leteckej spoločnosti Lufthansa
Zdroj: FOTO TASR/DPA

FRANKFURT NAD MOHANOM - Letecká spoločnosť Lufthansa v nedeľu hlásila technické problémy, ktoré spomaľujú prevádzku na letisku vo Frankfurte nad Mohanom. Komplikácie sa týkajú odbavenia priamo na letisku i prostredníctvom webovej stránky. Informuje o tom agentúra DPA.


V dôsledku technických problémov budú niektoré lety meškať a môže dôjsť aj k ich zrušeniu, povedala hovorkyňa Lufthansy. Dodala, že cestujúcim ponúknu náhradné spoje. Technické poruchy hlásia externí poskytovatelia IT služieb od nedeľného rána, uviedla Lufthansa. Na čo najrýchlejšom vyriešení problému sa pracuje, povedala hovorkyňa.

Lufthansa hlási technické problémy:
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Probst

Podľa jej slov odbavenie naďalej funguje cez mobilné prehliadače alebo cez mobilnú aplikáciu Lufthansy. Zároveň cestujúcich požiadala, aby priebežne sledovali informácie o svojich leteckých spojoch.

Letisko vo Frankfurte nad Mohanom muselo vo februári v dôsledku výpadku počítačových systémov Lufthansy dočasne pozastaviť všetky prílety. Letecká spoločnosť neskôr spresnila, že príčinou výpadku bolo poškodenie optických káblov. Lufthansa je najväčšou leteckou spoločnosťou v Európe. Vlastní tiež aerolínie Eurowings, Swiss Airlines, Brussels Airlines a Austrian Airlines. Problémy s leteckou dopravu v Nemecku sú očakávané aj v pondelok, keďže odborári zvolali celonárodný štrajk, pripomína DPA.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články