Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Až dvojnásobný záujem v druhom kole prezidentských volieb: Ľudia s KORONAVÍRUSOM už hlasovali

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PRAHA - V stredu mohli v Česku ako prví odovzdať svoj hlas v druhom kole prezidentských volieb ľudia, ktorí sú v izolácii s ochorením COVID-19. Stanovištia drive-in hlásili takmer dvojnásobný počet voličov než pred dvomi týždňami a vyšší záujem je aj o voličské preukazy, informuje spravodajkyňa TASR na základe správ českých médií.


Ľudia nakazení covidom mohli hlasovať z auta medzi 8.00 h a 17.00 h na jednom z 80 volebných stanovíšť po celej republike. Päť z nich bolo v Prahe a po jednom v každom okrese. Túto možnosť podľa servera iDNES.cz využilo približne 650 voličov. V prvom kole ich bolo 354.Napríklad na pražskej Letnej odovzdalo svoj hlas počas prvej hodiny dvanásť ľudí. V meste Zlín hlasoval rovnaký počet voličov za celý deň. Stále je to však podľa Českej televízie dvojnásobok v porovnaní s hlasovaním pred 14 dňami.

Možnosť voľby z auta chce rezort vnútra pre budúcnosť zachovať

Možnosť voľby z auta chce rezort vnútra pre budúcnosť zachovať a rozšíriť pre ľudí nakazených rôznymi infekčnými ochoreniami. "Nechceme tu vytvárať žiadnu exkluzivitu covidu," povedal vo vysielaní ČT minister vnútra Vít Rakušan. Ľudia nakazení koronavírusom môžu ešte počas štvrtka požiadať, aby mohli hlasovať do špeciálnej volebnej urny. Rovnaký spôsob hlasovania môžu využiť aj ľudia, ktorí majú problémy s pohybom. Vo štvrtok budú v prezidentských voľbách hlasovať ľudia v zahraničí. V Česku prídu voliči k urnám v piatok a v sobotu.

Vít Rakušan
Galéria fotiek (2)
Vít Rakušan
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články