Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Maďarská vláda: Peniaze na tankovanie sanitiek a hasičských áut zabezpečíme

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BUDAPEŠŤ - Maďarská vláda vydala v piatok vyhlásenie, podľa ktorého zabezpečí všetky energie potrebné na fungovanie krajiny. Reagovala tak na výzvu opozičných politikov, aby vláda šetrila na sebe, kým nie je dostatok peňazí na tankovanie sanitiek a hasičských áut. Informuje server 24.hu.


Podpredseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Imre Komjáthy v piatok kabinetu premiéra Viktora Orbána odkázal, že kým nie sú financie na čerpanie palív do sanitiek a vozidiel požiarnikov, nech dovtedy nechladia a nevykurujú ani budínsky kláštor karmelitánov - sídlo úradu premiéra.

Viktor Orbán
Galéria fotiek (2)
Viktor Orbán
Zdroj: SITA/Bertrand Guay, Pool via AP

Informačné centrum vlády (KTK) prostredníctvom agentúry MTI vyhlásilo, že zvýšené náklady vyplývajúce z rastu cien po obmedzení platnosti cenového stropu pohonných látok bude zabezpečený z rozpočtových zdrojov. "Vláda popritom priebežne analyzuje situáciu v dodávkach pohonných látok a v potrebnom čase rozhodne vo veci zastropovania pohonných látok, ktoré je platné v súčasnosti do 1. októbra," píše KTK.

Server 24.hu pripomína, že zatiaľ nie sú správy o tom, že by neboli finančné zdroje na benzín a naftu pre záchranné a hasičské autá. V prípade hasičov však už koloval obežník s výzvou, aby šetrili s pohonnými látkami napríklad obmedzením cvičení. Regulované ceny základných druhov pohonných látok v Maďarsku vo výške 480 forintov (1,21 eura) za liter, ktorú vláda nariadila s platnosťou od 15. novembra 2021, môžu využívať od 30. júla iba súkromné vozidlá s maďarským evidenčným číslom, poľnohospodárske stroje a taxíky.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články