Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

Obvinený sa priznal k streľbe na predmestí Chicaga: Zvažoval aj ďalší útok

Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh

CHICAGO - Muž obvinený z hromadnej streľby pri oslavách Dňa nezávislosti na predmestí Chicaga sa priznal a uviedol, že zvažoval druhý útok. Uviedla to v stredu miestna polícia, informuje o tom agentúra AFP.


Robert Crimo (21) polícii povedal, že po streľbe na predmestí Highland Park išiel do neďalekého Madisonu v štáte Wisconsin, kde premýšľal o ďalšom útoku. "Videl oslavy v Madisone a vážne uvažoval, že strelnú zbraň vo svojom vozidle použije na ďalšiu streľbu," uviedol hovorca miestnej polície Christopher Covelli.

Prokurátor Ben Dillon súdu povedal, že Crimo sa polícii dobrovoľne priznal k streľbe. Zabil pri tom najmenej sedem ľudí, zranenia utrpelo viac ako 35 osôb. Súd nariadil, aby bol Crimo zadržaný do 28. júla, kedy bude  predbežné vypočutie. V utorok bol obvinený zo siedmich vrážd prvého stupňa. "Obliekol sa ako dievča a tetovania si zakryl makeupom, aby skryl svoju identitu," popísal na súde prokurátor. Potom sa s poloautomatickou puškou vyšplhal na strechu s výhľadom na slávnostný sprievod. Podľa polície mal Crimo už v minulosti psychické problémy a správal sa nebezpečne. 

Obvinený sa priznal k
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články