Nedeľa, 26. jún 2022. Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava.

Lietadlo pristávajúce v Miami začalo horieť: VIDEO Ľudia utekali pred plameňmi, traja sa zranili

Lietadlo leteckej spoločnosti Red Air so 126 ľuďmi na palube začalo horieť po pristátí na medzinárodnom letisku v Miami Galéria fotiek (4)
Lietadlo leteckej spoločnosti Red Air so 126 ľuďmi na palube začalo horieť po pristátí na medzinárodnom letisku v Miami
Zdroj: TASR/Pedro Portal/Miami Herald via AP

MIAMI - Lietadlo so 126 ľuďmi na palube začalo horieť po pristátí na medzinárodnom letisku v Miami na Floride, pričom utrpeli zranenia traja ľudia. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.


Stroj typu MD-82 priletel v utorok do Miami zo Santo Dominga v Dominikánskej republike. Počas pristávacieho manévru mu zlyhal predný podvozok, čo zrejme spôsobilo požiar a následne aj únik paliva. 

Podľa vyjadrenia miestnych hasičov plamene zachvátili jedno z krídel. Cestujúcich z lietadla evakuovali do letiskového terminálu autobusmi. Len traja z nich utrpeli ľahšie zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. 

Hasiči dostali požiar pod kontrolu

Horiaci stroj spoločnosti RED Air z Dominikánskej republiky napokon skončil na trávnatej ploche pri okraji pristávacej plochy. Na mieste zasahovali minimálne tri hasičské vozidlá, ktorým sa plamene podarilo dostať pod kontrolu a uhasiť pomocou hasiacej peny.  

Incident na medzinárodnom letisku v Miami spôsobil meškania niektorých letov. Udalosť vyšetria experti z amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB), ktorí pricestujú na Floridu v priebehu stredy.

Lietadlo pristávajúce v Miami začalo horieť: VIDEO Ľudia utekali pred plameňmi, traja sa zranili

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články