Piatok, 2. december 2022. Meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich.

VIDEO Zelenskyj ocenil medailou psa, ktorý vyňuchal viac ako 200 výbušnín

Justin Trudeau a Volodymyr ZelenskyjGaléria fotiek (1)
Justin Trudeau a Volodymyr Zelenskyj
Zdroj: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky)

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil medailou za službu vlasti psa, ktorému sa od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu podarilo nájsť viac ako 200 výbušnín. Stalo sa tak v nedeľu počas tlačovej konferencie, ktorú mal Zelenskyj v Kyjeve s kanadským premiérom Justinom Trudeauom.


Teriér Jacka Russella menom Patron (Náboj) je v nasadení na frontových líniách na Ukrajine. Na internete sa stal senzáciou, pričom na sedem týždňov starom účte na Instagrame má už 213.000 sledovateľov. Je maskotom odmínovacej jednotky zo severoukrajinského mesta Černihiv.

Archívne video: Pohľad na zničené ukrajinské mesto Boroďjanka

"Dnes by som chcel oceniť tých ukrajinských hrdinov, ktorí zneškodňujú míny. Spolu s nimi aj Patrona, ktorý nepomáha len zneškodňovať výbušniny, ale učí aj naše deti, ako sa bezpečne pohybovať v oblastiach, kde existuje nebezpečenstvo mín," uviedol Zelenskyj.

Videá z tlačovej konferencie zachytávajú Patrona veselo vrtiaceho chvostom, a Justina Trudeaua, ktorý sa potľapkával po vreckách, akoby v nich hľadal pre psa maškrtu. Spolu s Patronom ocenil Zelenskyj aj psovoda Mychajla Ilieva.

Viac o téme:

Súvisiace články

Najčítanejšie články