Štvrtok28. september 2023, meniny má Václav, zajtra Michal, Michael, Michaela

Heger na darcovskej konferencii vo Varšave: Neprestaneme pomáhať Ukrajine

Eduard Heger
Eduard Heger (Zdroj: Topky/Maarty)

VARŠAVA - Ukrajina, ktorá čelí ruskej agresii, potrebuje pomoc a našou úlohou je pokračovať v jednotnom úsilí, až kým nezastavíme vojenské ťaženie prezidenta Vladimira Putina. Vyhlásil to vo štvrtok slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) na medzinárodnej darcovskej konferencii pre Ukrajinu, ktorú vo Varšave zorganizovali vlády Poľska a Švédska v spolupráci s Európskou komisiou.

"Toto nie je len kríza. Toto je brutálna vojna," povedal Heger a dodal, že "neprestaneme pomáhať Ukrajine". Podľa slovenského premiéra si európske krajiny uvedomujú, že Ukrajinci nebojujú len za svoju slobodu, ale aj za európske hodnoty.

"Demokratický svet chápe, aké je dôležité, aby ste dostali všetko, čo (v boji proti Rusku) potrebujete," dodal Heger. Podľa predsedu slovenskej vlády sa na Ukrajine píše história. "Potrebujeme ukázať každému diktátorovi, že vojna nie je riešením a že bude okamžite izolovaný. Preto je naša reakcia (na ukrajinskú krízu) taká dôležitá. Preto musíme byť jednotní a silní a pokračovať (v našom úsilí), až kým nezastavíme Vladimira Putina," uviedol Heger.

Na podujatí vystúpil aj Zelenskyj

Na medzinárodnú darcovskú konferenciu vo Varšave pricestovali desiatky politikov, ale aj zástupcov firiem a finančných inštitúcií z celého sveta. Konferencia má byť začiatkom série akcií zameraných na pomoc vojnou zmietanej Ukrajine v najbližších mesiacoch. Na podujatí prostredníctvom videoprenosu vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: PomocSlovenskoUkrajinaVaršavaEduard Heger
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu