Štvrtok, 7. júl 2022. Meniny má Oliver, zajtra Ivan.

KORONAVÍRUS Albánsko pred letnou sezónou zruší všetky protipandemické opatrenia

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

TIRANA - Albánske úrady sa rozhodli pred letnou dovolenkovou sezónou zrušiť všetky zostávajúce opatrenia zavedené v boji proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na utorkové oznámenie miestneho výboru expertov.


Znamená to, že od 1. mája skončí povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných priestoroch a nočné kluby nebudú podliehať zákazu vychádzania od 23.00 h. Na hraničných priechodoch už viac nebude potrebné predložiť doklad o očkovaní ani negatívny výsledok PCR testu.

Úrady vyzývajú obyvateľov na očkovanie

Úrady vyzvali obyvateľov, aby sa naďalej dávali zaočkovať proti koronavírusu. Približne 60 percent z 2,8 milióna Albáncov dostalo dve dávky proticovidovej vakcíny, zatiaľ čo tretiu dávku dostalo len 12,4 percenta obyvateľov. Úrady vyzvali ľudí starších ako 60 rokov, aby sa dali zaočkovať aj štvrtou dávkou. Albánsko hlási výrazný pokles v počte nových denných prípadov nákazy koronavírusom. Od začiatku pandémie albánske ministerstvo zdravotníctva zaznamenalo približne 275.000 prípadov a 3496 úmrtí súvisiacich s týmto vírusom.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články