Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

KORONAVÍRUS WHO je znepokojená klesajúcim počtom vykonaných testov

Tedros Adhanom GhebreyesusGaléria fotiek (1)
Tedros Adhanom Ghebreyesus
Zdroj: SITA/AP Photo/Matilde Campodonico, FILE

ŽENEVA - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok vyjadrila znepokojenie nad prudkým poklesom počtu vykonaných testov na koronavírus. Informovala o tom agentúra DPA.


Databázy WHO dostávajú čoraz menej informácií o počte infikovaných a genetickom sekvenovaní vzoriek vírusu, upozornil šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Varoval, že tento vírus nezmizne len preto, že ho krajiny prestanú "hľadať". "Stále sa šíri, stále sa mení a stále zabíja," povedal Tedros. Dodal, že hrozba vzniku nebezpečného nového variantu vírusu je naďalej reálna.

Za posledný týždeň bolo vo svete zaznamenaných len o niečo viac než 15.000 úmrtí po nákaze koronavírusom. Ide o najnižší počet od marca 2020, doplnil Tedros. Vo svete podľa údajov WHO od začiatku pandémie zaznamenali viac ako 507 miliónov prípadov nákazy koronavírusom. Viac než 6,2 milióna ľudí zomrelo v spojitosti s koronavírusovým ochorením COVID-19.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Vstup do dospelosti a nové zdroje príjmov

Mladí ľudia snívajú o tom, ako sa jedného dňa osamostatnia. Napriek tomu počet mladých ľudí žijúcich s rodičmi neustále pribúda. ... viac »

Najčítanejšie články