Piatok, 27. máj 2022. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

KORONAVÍRUS Rusko hlási po prvý raz viac ako 100-tisíc infikovaných

Koronavírus v RuskuGaléria fotiek (2)
Koronavírus v Rusku
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

MOSKVA - Rusko hlásilo v sobotu po prvý raz od začiatku pandémie koronavírusu viac ako 100.000 prípadov nákazy za deň. Podľa oficiálnych údajov testy potvrdili za posledných 24 hodín infekciu 113.122 ľuďom, čo je takmer dvojnásobne vyšší počet ako pred týždňom. V rovnakom čase zomrelo v krajine na covid ďalších 668 pacientov. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.


Počet infikovaných v Rusku výrazne narastá v súvislosti so šírením nákazlivejšieho koronavírusového variantu omikron, ktorý už tvorí viac než polovicu prípadov. Plne zaočkovaných je podľa údajov krízového centra necelých 55 percent obyvateľov krajiny.

Ruská vláda eviduje od začiatku pandémie 330.111 úmrtí na ochorenie COVID-19, čo je najviac spomedzi krajín v Európe. Štatistický úrad Rosstat však na základe širšej definície uvádza takmer dvojnásobne vyšší počet úmrtí súvisiacich s covidom.

KORONAVÍRUS Rusko hlási po
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Rosstat v piatok uviedol, že počet obyvateľov Ruskej federácie sa v roku 2021 znížil o takmer 700.000. Ide o najväčší úbytok za takmer 20 rokov. Ruská vláda označila za hlavnú príčinu súčasnú pandémiu.

Viac o téme:


 

Súvisiace články

Najčítanejšie články