Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Španielske úrady zachránili viac ako 280 migrantov: Jedno dieťa našli mŕtve

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Bruno Thevenin

MADRID - Španielske úrady zachránili pri pobreží kanárskeho ostrova Fuerteventura viac ako 280 migrantov zo subsaharskej Afriky. Jedno dieťa našli záchranári mŕtve. Informovala o tom agentúra AFP.


Španielska námorná záchranná služba vo štvrtok pri ostrove Fuerteventura zachránila 282 osôb zo subsaharskej Afriky, ktoré sa plavili na piatich plávacích kolesách, píše na Twitteri Koordinačné stredisko pre bezpečnosť a mimoriadne situácie (CECOES, El Centro Coordinador de Emergencias y Seguridad) Kanárskych ostrovov. Záchranári na jednom z provizórnych plavidiel našli jedno mŕtve dieťa. Zdravotný stav zvyšných osôb bol dobrý. Jedna žena potrebovala lekársku pomoc.

Počet migrantov sa zvýšil

Od začiatku roka 2021 dorazilo k pobrežiu Španielska 36.379 ilegálnych migrantov. To je podľa španielskeho ministerstva vnútra o 511 viac, než ich prišlo za rovnaké obdobie predchádzajúceho roka. Sprísnenie kontrol v oblasti Stredozemného mora v roku 2019 viedlo k zvýšeniu počtu migrantov prichádzajúcich cez Atlantický oceán na Kanárske ostrovy, ktoré sa nachádzajú pri severnom pobreží Afriky. Medzinárodná organizácie pre migráciu (IOM) uvádza, že od začiatku tohto roka najmenej 936 migrantov snažiacich sa dosiahnuť španielske brehy prišlo o život alebo sú nezvestní.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články