Streda, 19. január 2022. Meniny má Mário, Sára, Zara, zajtra Dalibor, Sebastián.

KORONAVÍRUS Situácia nie je až tak zlá: Grécka vláda nepripúšťa žiadny lockdown

Mobilné očkovacie centrum v GréckuGaléria fotiek (1)
Mobilné očkovacie centrum v Grécku
Zdroj: SITA/AP Photo/Giannis Papanikos, File

ATÉNY - Grécka vláda vo štvrtok opätovne vyhlásila, že v boji proti pokračujúcemu nárastu počtu prípadov nákazy koronavírusom nezvažuje vyhlásiť celonárodný ani čiastočný lockdown. Informoval o tom grécky spravodajský server Ekathimerini.com.


"Nebude tu žiaden lockdown, ani kolaps národného systému zdravotnej starostlivosti," povedal novinárom na tlačovom brífingu v Aténach hovorca gréckej vlády Jannis Oikonomu.

Reagoval tak na obvinenia hlavných opozičných strán, že pred blížiacim sa obdobím sviatkov je potrebné prijať viacero opatrení na boj proti COVID-19, píše server.

Oikonomu vyhlásil, že existuje špecifický rámec opatrení pre nezaočkovaných občanov, ako aj osobitné odporúčania pre miesta, ktoré sú preplnené.

"Týmto spôsobom budeme pokračovať, bez možnosti lockdownu na obzore," uviedol hovorca gréckej vlády.

Opatrenia pre nezaočkovaných

Grécka vláda už začiatkom novembra zaviedla určité obmedzenia pre nezaočkovaných obyvateľov. Na väčšinu miest však mali naďalej povolený vstup v prípade, že sa preukázali negatívnym výsledkom testu nie starším ako 48 hodín.

V 11-miliónovom Grécku je dosiaľ plne zaočkovaných približne 62 percent populácie, pričom tamojšie úrady dúfajú, že do konca jesene sa tento ukazovateľ zvýši na zhruba 70 percent.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/VIDEO: YouTube/euronews Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články