Piatok, 28. január 2022. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Sestra zavraždenej Jo Coxovej získala pre labouristov dôležitý mandát

Kim LeadbeaterováGaléria fotiek (1)
Kim Leadbeaterová
Zdroj: TASR/Danny Lawson/PA via AP

LONDÝN - Labouristka Kim Leadbeaterová získala v piatok kreslo v britskom parlamente v obvode, ktorý v minulosti zastupovala jej sestra Jo Coxová – zavraždená v roku 2016. Tieto doplňujúce voľby boli dôležité pre lídra opozičných labouristov Keira Starmera, píše agentúra AFP.


Leadbeaterová v doplňujúcich voľbách v obvode Batley and Spen v grófstve West Yorkshire porazila kandidáta konzervatívnej strany Ryana Stephensona. Obvod Batley a Spen tradične patril Labouristickej strane, pripomína AFP.

Strata tohto kresla mohla šéfovi labouristov Starmerovi spôsobiť problémy. V rámci strany sa naňho podľa AFP stupňuje tlak v súvislosti s tým, že počas pandémie koronavírusu a pobrexitovej situácie v Británii nedokázal oslabiť podporu konzervatívneho premiéra Borisa Johnsona.

Batley a Spen v minulosti v britskom parlamente zastupovala Jo Coxová, ktorú zavraždili počas kampane pred referendom o brexite v roku 2016. Nahradila ju Tracy Brabinová, ktorá však v roku 2021 odstúpila po tom, ako sa stala starostkou grófstva West Yorkshire.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články