Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

FOTO Pri Stonehenge sa napriek odporúčaniu zhromaždili desiatky ľudí

Zdroj: TASR/Ben Birchall/PA via AP
21.06.2021 15:18

LONDÝN - Desiatky ľudí ignorovali odporúčanie necestovať k anglickému monumentu Stonehenge na oslavy letného slnovratu, ktoré v pondelok zrušili v dôsledku obáv z koronavírusu. Informuje o tom agentúra AP.


Nezisková kultúrna organizácia English Heritage, ktorá sa o tento neolitický monument stará, už druhýkrát po sebe naplánovala živý prenos východu slnka na Stonehenge. Organizácia však uviedla, že program musel byť prerušený z bezpečnostných dôvodov po tom, čo "sa istý počet ľudí rozhodol nerešpektovať" požiadavku, aby sa k Stonehenge v pondelok ráno necestovalo.

FOTO Pri Stonehenge sa
Zdroj: TASR/Ben Birchall/PA via AP

Tisíce ľudí, ktoré čakali na online prenos východu slnka pri monumente, museli sledovať vopred nahraté zábery. Priamy prenos obnovili až okolo piatej hodiny ráno, píše AP. V médiách sa objavili videá, na ktorých bolo vidieť desiatky ľudí zhromaždených vnútri kamenného kruhu Stonehenge, pričom niektorí preliezli nízke oplotenie, aby sa dostali až do zakázanej zóny ku kameňom.

FOTO Pri Stonehenge sa
Zdroj: TASR/Ben Birchall/PA via AP

Organizácia English Heritage uviedla, že pre ňu bolo "sklamaním" vidieť ľudí "konať tak, že ohrozili seba, náš personál i políciu" počas pandémie, cituje ju AP. Letný slnovrat zvyčajne priláka na Stonehenge na juhu Anglicka desaťtisíce ľudí, aby tam oslávili najdlhší deň v roku. Miestne policajné zdroje uviedli, že "okrem menšieho vniknutia to kamenného kruhu" bol víkend pred slnovratom v oblasti pokojný. Došlo iba k zatknutiu jednej ženy pre podozrenie z požívania alkoholických nápojov a výtržníctva.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články